Блокування телеканалів 112, Zik і NewsOne: реакція українців

Читать на русском

Вони продовжують працювати на YouTube

Читать на русском
Блокування телеканалів 112, Zik і NewsOne: реакція українців

Вони продовжують працювати на YouTube

В Україні заблокували телеканали 112, Zik і NewsOne. Ці канали безпосередньо пов'язують з кумом президента РФ - Медведчуком і вони нерідко транслюють меседжі російської пропаганди, не приховуючи антиукраїнської риторики.

Інформатор зібрав реакції українців на заборону телеканалів.

Чинний народний депутат Юрій Бойко заявив, що блокування трьох каналів і санкції проти депутата-опозиціонера - політично мотивовані переслідування і наступ на демократію.

Міністр культури і інформаційної політики Олександр Ткаченко впевнений, що в Москві вже готують методички про «наступ на свободу слова в Україні» і «знищення вільної преси».

"Хочу попередити: ці телеканали - не звичайні телевізійні мовники. Це по суті іноземна пропагандистська машина, яка була сформована в Україні і опосередковано профінансована Москвою, де про свободу слова вже давно не йде, а окремі журналісти стали солдатами Кремля", - заявив Ткаченко.

За словами народного депутата Олексія Гончаренка крім блокування телеканалів, також заблокована компанія, на яку оформлені 7 приватних бортів, включаючи особистий літак депутата ОПЗЖ Тараса Козака.

"Вони не можуть злітати і залишати повітряний простір України", - підкреслив Гончаренко.

Український журналіст Юрій Бутусов заявив, що у ОПЗЖ і російської агентури в Україні почалася істерика.

"Президент України ввів санкції і зупинив всю юридичну та фінансову діяльність Тараса Козака - формального власника медіа-структур кума Путіна, а також пов'язаних з ним юридичних осіб, на яких оформлено мовлення трьох телеканалів 112, ЗІК і Newsone", - пояснив Бутусов.

Глава національної спілки журналістів України Сергій Томіленко відреагував на рішення і назвав це надзвичайною ситуацією.

"Позасудова раптова заборона діяльності трьох українських телеканалів - це надзвичайна ситуація. Рішення української влади є інформаційним вибухом і шокує міжнародні інститути, які займаються захистом прав журналістів і свободою слова", - заявив Томіленко.

На думку українців, це непроста ситуація.

Українці очікують реакцію власників телеканалів, які раніше мали в Україні потужний тил.

Відзначимо, що зараз на трьох телеканалах йдуть прямі ефіри на YouTube і там вони обговорюють причини закриття телеканалів.

Нагадаємо, вчора в Україні заблокували канали 112, Zik і NewsOne. Крім того, Нацрада оштрафувала і застосувала санкції проти телеканалу «112 Україна».

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.