"Це пісня про нашу невагомість у масштабах Всесвіту та водночас силу та важливість кожного моменту. Ми для Всесвіту цього маленька частинка і що б ми не робили – це лиш коротка миттєвість", — розповів Білий Бо.
У МВФ кажуть, що правильним підходом для врегулювання крипторинку буде поступова трансформація фінансової системи
Міжнародний валютний фонд (МВФ) визнав неефективним блокування криптовалют у довгостроковій перспективі. Державам рекомендують сконцентруватися насамперед на управлінні попитом на криптоактиви, а не спробах задавити їх. Такі висновки озвучені у звіті щодо регулювання криптовалютної галузі в Латинській Америці та Карибському басейні.
Так, у звіті МВФ йдеться про підходи, яких дотримуються різні країни для регулювання ринку цифрових активів та інтеграції цифрової валюти центрального банку (CBDC). Зазначається, що, наприклад, Сальвадор легалізував біткоїн ще у 2021 році.
Водночас інші країни роблять акцент переважно на CBDC. До прикладу, Багамські Острови стали першою країною у світі, яка запустила цифрову версію фіатної валюти у 2020 році. А чотири країни Латинської Америки - Бразилія, Аргентина, Колумбія та Еквадор - у 2022 році увійшли до 20 лідерів у світі за впровадженням криптоактивів.
Проаналізувавши досвід різних країн, у МВФ дійшли висновку, що поступова трансформація фінансової системи - це правильний підхід. А от заборона криптовалют - неефективна.
"Попри те, що декілька країн повністю заборонили криптоактиви, цей підхід може виявитися неефективним у довгостроковій перспективі", - йдеться у звіті.
Натомість МВФ рекомендує зосередитися на розв'язанні проблем, які пов’язані із попитом на криптовалюту. Зокрема, регулятор пропонує підвищити прозорість реєстрації транзакцій із криптовалютними активами.
В Україні регулювання ринку віртуальних активів має бути наближеним до європейських норм з урахуванням особливостей національної правової та фінансової системи. Загалом робота крипторинку має бути прозорою, а права всіх учасників - захищені. У цьому напрямі Національний банк готовий працювати разом з іншими регуляторами.
Про це розповів директор Департаменту стратегії і розвитку НБУ Арсен Макарчук. За його словами, в регулюванні ринку віртуальних активів необхідний баланс між захистом інтересів споживачів, збереженням цінової та фінансової стабільності, а також створенням передумов для розвитку ринку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.