Вибухи прогриміли у районі Дамаска, а також у передмісті Хами
Близькій схід знову опинився у вогні. У ніч на 3 травня Ізраїль знову завдав масованих ударів по Сирії. Вибухи чули по всій країні, зокрема у районі Дамаска та Хами. Ізраїльські військові бстрілювали військові об’єкти, які ще залишились від режиму Асада. Такі удари — не новина: Ізраїль не хоче мати добре озброєну Сирію в себе під боком.
Як повідомляє Aljazeera, ЦАХАЛ заявила, що цілі були погоджені з прем’єром Беньяміном Нетаньягу та міністром оборони Ізраїлем Кацом. Ізраїльські військові вдарили по військовому об’єкту, зенітних гарматах та системах ППО.
Напруга між країнами зросла після того, як Ізраїль звинуватив сирійську владу в тому, що вона не захищає друзів — меншинну громаду, яка мешкає в Сирії.
Перший удар стався в п’ятницю зранку — поруч із президентським палацом. Ізраїль заявив, що це був "чіткий сигнал" перехідному уряду Сирії, який очолює Ахмед аль-Шараа. Після цього офіс Шараа назвав удар "огидною атакою, яка тільки загострює кризу й дестабілізує ситуацію у країні".
Влада Сирії додала, що не поступиться ані суверенітетом, ані безпекою, і закликала арабські країни та світ підтримати її.
Тим часом над Дамаском і передмістями з учорашнього дня літають розвідувальні безпілотники — імовірно, ізраїльські. Після атаки на Дамаск "Аль-Джазіра" повідомила про ще один удар — по фермі у провінції Сувейда. Внаслідок ударів загинули четверо. Сирійська влада звинуватила Ізраїль і тут — нібито в результаті атаки на село Канакер загинули мирні жителі. Хоча ізраїльське армійське радіо заявило, що останнім часом вони не стріляли.
Цього тижня в боях між прорежимними силами та друзами (друзи — релігійна спільнота, розташована перш за все в Лівані, Ізраїлі та Сирії, традиційна релігія якої почала відгалуження від ісмаїлітської секти ісламу, але унікальна в поєднанні гностицизму, неоплатонізму й інших філософій - ред.) загинули понад 100 людей. Духовний лідер друзів у Сирії назвав це "геноцидом" і закликав світ втрутитися.
Ізраїльський міністр закордонних справ закликав світ "захистити друзів від режиму та його терористичних угруповань". Водночас лідери друзів із іронією поставилися до заяв Ізраїлю — мовляв, "ми самі впораємось, не треба нам такого захисту". Але переговори між друзами та урядом таки ведуться — ситуація трохи заспокоїлася.
Катар засудив удари Ізраїлю, назвавши їх "явною агресією" й порушенням міжнародного права. Там попередили, що такі дії, разом із війною в Газі, можуть спричинити нову хвилю насильства в регіоні.
А тим часом сирійський міністр закордонних справ закликав до "національної єдності" і попередив, що будь-яке втручання ззовні призведе лише до ще більшої нестабільності. Конфлікт ускладнюється ще й тим, що в березні було вбито понад 1700 алевітів — етнічної групи, з якої походить Асад. Їх стратили сили безпеки та союзні їм угруповання, згідно з британською правозахисною організацією.
Раніше міністр оборони Ізраїлю Ісраель Кац звернувся до бойовиків угруповання ХАМАС. Він закликав їх погодитися на угоду про звільнення заручників. В іншому ж випадку, як він зазначив, Армія оборони його країни (ЦАХАЛ) посилять наступ у Секторі Гази.
Сполучені Штати Америки разом із Ізраїлем готуються вдарити по Ірану. Зокрема, атаки плануються по ядерним об'єктам. Таким чином вони хочуть зупинити просування країни в розробці власної ядерки.