Ситуація в Україні схожа на війну в Південній Кореї 70 років тому, коли країна зазнала незаконного вторгнення Північної Кореї
Південнокорейський лідер пообіцяв збільшити військову та гуманітарну допомогу. Також Південна Корея зможе допомогти врятувати українську культурну спадщину.
Про це пише видання Інтерфакс. Україна.
"Ми надавали Україні бронежилети, шоломи та іншу необхідну амуніцію. Сподіваємося, що цього року рівень нашої допомоги буде набагато більшим", - сказав президент Юн Сок Йоль на брифінгу після переговорів із президентом України Володимиром Зеленським у Києві.
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль заявив, що його країна збільшить обсяги військової та гуманітарної допомоги Україні у 2023 році. За словами південнокорейського лідера, Корея минулого року скерувала 100 мільйонів доларів на підтримку України. Цього року ця підтримка становитиме 150 мільйонів доларів.
"Ми плануємо збільшувати допомогу Україні у відновленні системи освіти. Минулого року ми вирішили допомогти у відновленні зруйнованих шкіл. Також ми хотіли б надати Україні підтримку для майбутніх поколінь за допомогою стипендії двох президентів", - сказав він.
Юн Сок Йоль також порівняв ситуацію в Україні з ситуацією в Південній Кореї 70 років тому, коли країна зазнала незаконного вторгнення Північної Кореї. Він також підтвердив відданість Формулі миру Зеленського.
"Ми ознайомилися з Формулою миру, яку нам надали, і справді вважаємо, що її необхідно виконати. Особливо з огляду на те, що Корея намагається відігравати роль посередника в мирних самітах і зустрічах країн, що належать до так званого Глобального Півдня", - наголосив корейський президент.
Перша леді України Олена Зеленська провела зустріч першою леді Південної Кореї Кім Кон Хі. Вона запросила її на третій Саміт перших леді та джентльменів, який відбудеться у вересні.
"Запросила колегу пані Кім Кон Хі на третій Саміт перших леді та джентльменів, який відбудеться вже у вересні. Говоритимемо про відчуття і почуття - ментальне здоров'я не лише українців, а й жителів різних країн світу. Як перетворити вразливість на стійкість перед лицем війн, криз, поруч із небезпечним сусідом? Республіці Корея, як і Україні, тут є чим поділитися", - повідомила Зеленська.
Перша леді України також зазначила, що візит президента Республіки Корея Юн Сок Йоля був неможливий. Та він відбувся багато в чому завдяки її особистому запрошенню. Як повідомила Зеленська, також темою для обговорення з південнокорейським колегою став порятунок української культурної спадщини.
"Лише два місяці тому, під час візиту до Південної Кореї, особисто запросила в Україну президента Республіки Юн Сок Йоля та його дружину Кім Кон Хі. І ось сьогодні, після спільної участі в саміті НАТО, - зустрічаємо їх у Києві", - написала перша леді України.
За словами Зеленською один зі способів зберегти її - цифровізація, якою зараз займається Міністерство культури та інформаційної політики України. Дружина президента вважає, що Республіка Корея особливо потужна в цифровій сфері. Вона сподівається на співпрацю у цій ділянці і надалі.
Інформатор висвітлює зустріч президента України Володимира Зеленського з президентом Республіки Корея Юн Сок Йолем. Він прибув до України 15 липня. Це його перший візит президента Кореї в Україну з 1991 року.
Раніше Інформатор повідомляв, що лідер України закликав Південну Корею надати Україні системи ППО. Також Зеленський закликав Японію та Південну Корею допомогти захистити Україну.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.