Нардеп Мар’яна Безугла порівняла київський монумент із легендарною Статуєю Свободи у Нью-Йорку, заявивши, що справжня свобода має захищати себе мечем і щитом
Нардеп Мар’яна Безугла опублікувала фото київської України-мати, назвавши її новою Статуєю Свободи. За її словами, у сучасному світі свобода не лише дарується, а й виборюється. Вона опублікувала відповідний допис у Telegram 26 березня, додавши фото київського монумента.
"Статуя Свободи тепер у Києві", - написала сканадально відома своїми заявами Мар'яна Безугла. Вона натякає одразу на багато речей, наприклад, що США при Трампі відходять від принципів демократії. І що справжня свобода повинна захищати себе, і тому їй потрібен щит та меч, а не смолоскип і зведення законів.
Тобто такий символізм може натякати на кілька речей: зокрема, на зміну демократичних підходів у США на тлі повернення Дональда Трампа у велику політику, а також на необхідність активного захисту свободи, а не просто її декларування.
Батьківщина-Мати, яку Безугла вважає новим символом свободи, була відкрита у 1981 році. Історія її створення є незвичною. Спершу її задумав радянський скульптор Євген Вучетич, який створив схожу Батьківщину-мати у Волгограді. Він планував зробити статую золотою та запустити з-під ніг "матері" 30-метровий водоспад. Але Вучетич помер і роботу передали українському скульптору Василю Бородаю. З ним проект зазнав приголомшливих змін і став у певному сенсі пророчим: монумент дивиться на північний схід, у напрямку Москви.
Український шедевр зроблений не із золота, а з нержавіючої сталі. Цей метал за спецзамовленням робили в Маріуполі, що стало символом українського опору (на комбінатах "Азовсталі" та ММК Ілліча, а також у Запоріжжі – на Запоріжсталі).
Варто зазначити, що оригінальна Статуя Свободи була відкрита у 1886 році в Нью-Йоркській бухті як подарунок від Франції. Сворена за проектом Едуарда де Лабуле та Фредеріка Огюста Бартольді скульптура символізувала ідеали демократії та рівності.
Монумент Батьківщина-Мати перейменували на монумент "Україна-мати". Раніше на цьому монументі був радянський герб (він провисів там понад 40 років). Проте у 2023 році в Україні вирішили називати монумент Батьківщину-мати Україною-мати, перед цим демонтувавши з нього радянський герб. Зараз на щит монумента вже встановили тризуб. Будівельні роботи завершили до Дня державного прапору два роки тому.
Звичайно, росіяни на це відреагували доволі емоційно. Речниця МЗС РФ Марія Захарова заявила, що "матір перейменовувати не можна". Вона також зазначила, що в цих змінах (тризуб замість радянського герба) - "вся сутність київського режиму". Нагадаємо, скульптор Олексій Пергаменщик розповів, як створювався тризуб для "України-матері".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.