Безпека та гуманітарні питання: Віткофф розповів, про що говорив з Умєровим та Будановим у Флориді

Спецпосланник США Стів Віткофф розповів, що під час другого раунду переговорів сторони зосередились на розробці надійної системи безпеки та гуманітарних питаннях

Віткофф
Віткофф розповів про другий день переговорів з Україною. Фото: Getty Images

Українська та американська делегації провели другий раунд переговорів у Флориді щодо завершення війни в Україні. Сторони обговорювали створення надійної системи безпеки для України та гуманітарні питання. Про це повідомив спеціальний посланник США Стів Віткофф у соцмережі Х.

"Сьогодні у Флориді делегації Сполучених Штатів та України знову зібралися на другий день переговорів у рамках поточних посередницьких зусиль під керівництвом США щодо встановлення довгострокової та всеохоплюючої мирної угоди щодо війни", - написав він.

За словами Віткоффа, обговорення мали конструктивний характер і спиралися на досягнення попереднього дня. Основну увагу приділили ключовим аспектам формування міцної та надійної системи безпеки для України, а також важливим гуманітарним питанням у регіоні.

"Конструктивні переговори ґрунтувалися на вчорашньому прогресі та зосереджувалися на ключових моментах для визначення міцної та надійної системи безпеки для України, а також на критично важливих гуманітарних зусиллях у регіоні", - зазначив спецпосланник. 

 Переговори у Флориді та зупинка тристоронніх зустрічей

До американської делегації увійшли Стів Віткофф, зять президента США Джаред Кушнер і старший радник Білого дому Джош Грюнбаум. Україну представляли секретар РНБО Рустем Умеров, керівник Офісу президента Кирило Буданов, голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія та перший заступник керівника ОП Сергій Кислиця.

Переговори у Флориді тривали 21 та 22 березня. Напередодні президент Володимир Зеленський заявив, що за підсумками дводенних зустрічей з’явилися сигнали щодо можливості нових обмінів. Водночас він наголосив, що російський диктатор не прагне реального миру. Президент зазначив, що очікує повернення нашої переговорної групи, щоб детально обговорити всі аспекти зустрічей.

Тристоронню зустріч делегацій України, США та РФ перенесли через ситуацію на Близькому Сході. США запропонували провести переговори щодо миру в Україні на своїй території через ситуацію з Іраном. Україна підтвердила готовність до участі, однак Росія відмовилася.

Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що наразі тристоронні мирні переговори у форматі США-Україна-Росія фактично призупинені. Коли їх буде відновлено - наразі точно невідомо. Він зазначив, що наразі активність зберігається лише на рівні обміну полоненими та прямих контактів США з російським спецпосланцем Кирилом Дмитрієвим.

Стежте за нами у Viber

Image
Оперативні новини та розбори: Україна, світ, війна. Підпишиться👇

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити