«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Знаходяться й ті, хто роблять на цьому бізнес
Запоріжжя, яке межує з окупованою Херсонщиною, стало не тільки пунктом призначення для евакуйованих мирних. Звідти стартують колони тих, хто повертається додому, або займається "бізнесом", пропонуючи платні послуги перевезення громадян і невеликих вантажів.
Підтримуючи зв'язок з "перевізниками" через соцмережі, жителі окупованої області мають можливість через третю особу отримати посилку на пошті в Запоріжжі, а потім чекати її у своєму населеному пункті. Таким чином можна вивезти необхідне на підконтрольну територію України для подальшого відправлення.
"Я замовила з Одеси ліки та речі для своєї дитини. Так, це набагато дорожче, ніж якщо б я отримала таку посилку у Херсоні. Але іншого шляху немає. Купувати щось завезене з Криму бажання немає. Ті товари набагато дорожче, а щодо якості я сумніваюсь", - розповіла херсонка, яка заплатила перевізнику 500 гривень за невелику коробку.
Серед тих, хто доставляє вантажі жителям окупованих населених пунктів, є ті, хто просто повертається додому та може за невелику винагороду забрати необхідне з пошти. Є й ті, хто цілеспрямовано періодично виїжджає до Запоріжжя і повертається. Їх послуги коштують дорожче.
Як би це не було прикро, іншого виходу у херсонців немає. Від початку бойових дій на території південного регіону, місцеві жителі залишились без можливості користуватися послугами поштових перевізників. Перші тижні компанія "Нова Пошта" працювала виключно на видачу наявних посилок, а завозити та відправляти вантажі й по сьогоднішній день не може жодна фірма.