«І Європа, і Сполучені Штати повинні в ідеалі перейти, на мій погляд, до ситуації з нульовими тарифами»
Для MONATIK ця робота має особливе значення — адже саме з брейкінгу, як частини стрит-культури, розпочався його творчий шлях. Саме тому ця робота — його особиста мотивація рухати українську молодь вперед.
Знаходяться й ті, хто роблять на цьому бізнес
Запоріжжя, яке межує з окупованою Херсонщиною, стало не тільки пунктом призначення для евакуйованих мирних. Звідти стартують колони тих, хто повертається додому, або займається "бізнесом", пропонуючи платні послуги перевезення громадян і невеликих вантажів.
Підтримуючи зв'язок з "перевізниками" через соцмережі, жителі окупованої області мають можливість через третю особу отримати посилку на пошті в Запоріжжі, а потім чекати її у своєму населеному пункті. Таким чином можна вивезти необхідне на підконтрольну територію України для подальшого відправлення.
"Я замовила з Одеси ліки та речі для своєї дитини. Так, це набагато дорожче, ніж якщо б я отримала таку посилку у Херсоні. Але іншого шляху немає. Купувати щось завезене з Криму бажання немає. Ті товари набагато дорожче, а щодо якості я сумніваюсь", - розповіла херсонка, яка заплатила перевізнику 500 гривень за невелику коробку.
Серед тих, хто доставляє вантажі жителям окупованих населених пунктів, є ті, хто просто повертається додому та може за невелику винагороду забрати необхідне з пошти. Є й ті, хто цілеспрямовано періодично виїжджає до Запоріжжя і повертається. Їх послуги коштують дорожче.
Як би це не було прикро, іншого виходу у херсонців немає. Від початку бойових дій на території південного регіону, місцеві жителі залишились без можливості користуватися послугами поштових перевізників. Перші тижні компанія "Нова Пошта" працювала виключно на видачу наявних посилок, а завозити та відправляти вантажі й по сьогоднішній день не може жодна фірма.