Атака на Київ 24 квітня: стало відомо, якою ракетою била Росія

Ракета, яка забрала життя восьми киян, була північнокорейського виробництва

Стало відомо, якою ракетою била РФ по Києву
Наслідки обстрілу Києва 24 квітня 2025 року

Для масованої атаки по Києву 24 квітня Росія використала північнокорейську балістичну ракету KN-23 (KN-23A). Саме ця зброя забрала життя 12 осіб, коли влучила у житловий будинок у Святошинському районі. Зранку четверга десять осіб ще вважалися зниклими безвісти. 

Про те, що росіяни били саме ракетами з КНДР повідомили у виданні Reuters, посилаючись на джерела в Україні. За даними джерела, ракети КНДР KN-23 (KN-23A) мають боєголовки до однієї тонни. Вони значно перевищують російські ракети схожого типу. 

Українське дререло також повідомило, що для атаки по Україні росіяни використали щонайменше сім таких ракет з КНДР. Згодом у МВС повідомили, що кількість загиблих зросла до 12 осіб, ще 90 - постраждали. 

Військова співпраця Росії з Північною Кореєю почалася після того, як Москва опинилася у міжнародній ізоляції через вторгнення в Україну в лютому 2022 року. Попри це, Росія і Північна Корея заперечують постачання зброї, які порушують ембарго ООН.

Україна стверджує, що Північна Корея передала Росії велику кількість артилерійських снарядів та ракетних систем, тисячі військовослужбовців і балістичні ракети, які Москва почала використовувати для ударів по Україні наприкінці 2023 року. За даними ГУР Міноборони, до початку 2025 року Пхеньян поставив Росії 148 балістичних ракет КН-23 і КН-24.

КНДР постачає і заробляє на зброї для РФ

Балістичні ракети Північної Кореї, які та передала Росії, стали більш удосконаленими. Так, снаряди, якими російські війська гатили по Україні з кінця грудня, були набагато точнішими, порівняно з тими, що використовувалися для ударів раніше. Втім поки незрозуміло, які модифікації внесла КНДР у свої ракети.

Також КНДР вже отримала понад $20 мільярдів доходів завдяки своїй участі у повномасштабному російському вторгненні в Україну. Такі цифри наводить портал NK News, посилаючись на звіт аналітичного центру KIDA (Корейський інститут оборонного аналізу) з Південної Кореї. При цьому Кремль розплачується не грошима, а військовими технологіями.

На початку лютого Кім Чен Ин сказав, що Північна Корея збирається і надалі продовжувати підтримувати РФ, і така допомога буде "незмінною". Агресію РФ він назвав "справедливою справою".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube