Англія виграла у Хорватії, Австрія перемогла дебютанта чемпіонатів Європи

На Євро-2020 стартували матчі в групах C і D.

У матчі фаворитів групи D збірна Англії на «Уемблі» виграла у збірної Хорватії. У поєдинку суперників по групі збірної України сильнішими виявилися австрійці.

Про події в матчах чемпіонату Європи з футболу та результати зустрічей повідомляє Інформатор .

У неділю, 13 червня, відбулися чергові матчі групового етапу Євро-2020. У першому матчі ігрової програми неділі зустрілися команди групи D. У Лондоні, на «Уемблі», свій поєдинок провели Англія і Хорватія.

Команди грали в таких складах:

Англія: Пікфорд, Уокер, Стоунз, Мінгс, Тріпп'єр, Філліпс, Райс, Стерлінг, Маунт, Фоден, Кейн.

Запасні: Дін Хендерсон, Джонстон, Шоу, Гріліш, Джордан Хендерсон, Рашфорд, Коуді, Калверт-Льюин, Уайт, Джеймс, Сака, Беллінгем.

Хорватія:  Ліваковіч, Врсалько, Віда, Чалет-Цар, Гвардіола, Модріч, Брозовіч, Ковачич, Крамаріч, Ребич, Перішич.

Запасні: Калинич, Слуга, Брекало, Влашич, Будимир, Пашаліч, Шкорич, Бадель, Петкович, Юрановіч, Брадаріч, Іванушец.

Перший гольовий момент створили англійці. На 6-й хвилині Фоден, завершуючи контратаку, пробив в основу лівої штанги воріт збірної Хорватії. Через три хвилини Ліваковіч відбив потужний удар Філліпса з-за меж штрафного. Хорватам не вдавалося організувати свою атаку, а збірна Англії, використовуючи пресинг, часто відбирала м'яч ще на половині поля суперника.

Гравці збірної Хорватії вирівняли гру і стали все частіше з'являтися біля воріт збірної Англії. Але і англійці не забували про атаки. Так на 43-й хвилині удар Тріпп'єр з перспективного штрафного прийняв на себе стояв в стінці Перішич.

Початок другого тайму команди провели в позиційних атаках, причому м'яч частіше тримався у збірної Хорватії. Однак рахунок відкрили англійці. На 57-й хвилині Філліпс обіграв Чалет-Цара і віддав розрізну передачу. Стерлінг увірвався в штрафну, уникнув відчайдушного підкату захисника і ударом по центру воріт пробив Ліваковіча. Через кілька хвилин Кейн не зміг замкнути простріл Стоунз з лівого флангу і жорстко врізався в штангу. Вболівальники збірної Англії видихнули з полегшенням, коли форвард повернувся в гру.

На 66-й хвилині Брозовіч ціною жовтої картки перервав прохід Маунта. Маунт сам виконав штрафний, пробивши над лівою дев'яткою воріт збірної Хорватії. Через кілька хвилин Стерлінг метрів з 12-ти запустив м'яч над поперечиною.

На 82-й хвилині Беллінгем вийшов на поле замість Кейна. У віці 17 років і 349 днів Беллінгем став наймолодшим гравцем, що виступав у фінальній стадії чемпіонатів Європи.

Матч добігав кінця, а організувати фінальний штурм і спробувати вирвати нічию Хорватія так і не змогла. Англія здобула перемогу, причому до цього моменту англійці ніколи не перемагали в стартовому поєдинку чемпіонатів Європи.

У другому матчі дня, в Бухаресті, грали суперники збірної України по групі С - Австрія і Північна Македонія. У складах команд на поле вийшли:

Австрія: Бахманн, Лайнер, Драгович, Хінтереггер, Ульмер, Баумгартнер, Лаймер, К. Шлагер, Алаба, Забітцер, Калайджіч.

Запасні: А. Шлагер, Перван, Ільсанкер, Арнаутович, Грілліч, Грегоріч, Баумгартлінгер, Лінхарт, Тріммель, Шауб, Шопф, Лазаро.

Північна Македонія:  Дмитріївські, Ніколов, С. Рістовскі, Д. Велковскі, Муслім, Аліоскі, Бардхі, Адемі, Ельмас, Пандєв, Трайковскі.

Запасні: Янков, Шишковськи, Бейтулае, Рістевскі, Трічковскі, Хасані, Костадінов, К. Велковскі, Спировски, Аврамовскі, Чурлінов, М. Рістовскі.

Стартові хвилини поєдинку пройшли з невеликою територіальною перевагою збірної Австрії. Потім гравці збірної Північної Македонії нав'язали суперникові силову боротьбу і перемістили гру до центру поля. При практично повній відсутності моментів Австрія відкрила рахунок на 18-й хвилині. Забітцер зліва подав в штрафну, а Лайнер в дотик переправив м'яч у дальній кут.

Через чотири хвилини Калайджіч метрів з десяти пробив в руки Димитріївські. А на 28-й хвилині збірна Північної Македонії забили свій перший м'яч на чемпіонатах Європи. М'яч від гравця збірної Австрії відлетів убік воріт і за ним кинувся Трайковскі. Бахманн вийшов на перехоплення, врізався у Трайковскі, а ігровий снаряд опинився у Пандева, який і вразив порожні ворота.

Команди продовжували грати досить активно, але завдяки обороні, атаки розбивалися ще на підступах до штрафних. На 42-й хвилині Трайковскі в ігровому зіткненні ліктем перевірив на міцність щелепу Драгович, за що отримав від арбітра матчу жовту картку.

У перерві замість Драгович вийшов Лінхарт, так що можливо удар Трайковскі не пройшов без наслідків для захисника збірної Австрії. Суперники і надалі не шкодували один одного. Арбітру доводилося часто зупиняти гру, а іноді гравці потребували допомоги медиків.

На 62-й хвилині Ніколов увірвався в штрафну, але вийшов з воріт Бахманн прийняв удар на себе, а зіграв на добиванні Пандєв, пробив вище воріт. В атаці у відповідь збірної Австрії Димитріївські відбив дуже небезпечний удар Грегоріча головою.

Австрія атакувала широким фронтом, проте при цьому команда розкривалася, виникали вільні зони, чим користувалися гравці збірної Північної Македонії. І все ж на 78-й хвилині Австрія вийшла вперед. Алаба з лівого флангу віддав в штрафну, Дмитріївські вийшов на перехоплення, але голкіпера Північної Македонії випередив Грегоріч і відправив м'яч у сітку порожніх воріт.

Збірна Північної Македонії намагалася врятувати матч і навіть замінила одного з центральних захисників на форварда, але пропустила сама. На 89-й хвилині Арнаутович перехопив м'яч, вийшов на ворота, і, обігравши Димитріївські, зняв всі питання про переможця.

Австрія і Північна Македонія показали себе бойовими і непоступливими командами. Так що збірній України доведеться непросто в матчі з цими збірними.

• Англія - Хорватія 1: 0 (Стерлінг, 57);
  • Австрія - Північна Македонія 3: 1 (Лайнер, 18, Грегоріч, 78, Арнаутович, 89 - Пандєв, 28).

13 червня в заключному матчі дня зіграють збірні Нідерландів і України.А 14 червня відбудуться ще три матчі групового етапу Євро-2020.  Інформатор буде стежити за ходом поєдинків і розповість вам про результати протистоянь.

Раніше Інформатор повідомляв про результати поєдинків Євро-2020,а також про матчі фінальної серії плей-офф баскетбольної Суперліги.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписати на канал у Viber можна тут .