Президент заявив, що готовий ініціювати зміни до законодавства, щоб дозволити мобілізацію парламентарів, які не хочуть працювати у Раді
Президент Володимир Зеленський на тлі того, що парламентарі не ходять на засідання, фактично поставив їм ультиматум. Він сказав, що нардепи повинні або повноцінно працювати в Раді під час воєнного стану, або ж мобілізуватися.
Про це Володимир Зеленський сказав під час спілкування з журналістами. За словами президента, частина народних обранців із початку повномасштабного вторгнення хотіла скласти мандати. Однак у нинішніх умовах парламент має продовжувати працювати та ухвалювати важливі рішення для держави.
"Можуть бути різні бажання і різне ставлення до них, але у нас воєнний стан і треба захищати нашу державу. І тому народним депутатам доведеться або служити в парламенті згідно з українським законодавством, або я готовий проговорювати з представниками парламенту закон щодо змін до мобілізації, щоб депутати могли піти на фронт", – сказав президент.
Він заявив, що має чітку позицію щодо цього питання. Вона грунтується на тому, що потрібно для себе вибрати один варіант.
"Якщо не служиш державі в парламенті, то служи державі на фронті. Це мій підхід", – додав Зеленський.
Президент також додав, що ситуацію з дисципліною у парламенті необхідно змінювати. За його словами, опозиційні фракції нерідко не підтримують законопроєкти, які важливі для співпраці з міжнародними партнерами та просування європейської інтеграції.
Глава держави додав, що готовий обговорити з депутатами можливі зміни до законодавства про мобілізацію, які дали б можливість парламентарям проходити службу у війську.
"Ситуацію потрібно виправляти. Треба зібратися із силами і прийняти рішення: або ми до завершення війни працюємо разом, голосуємо за необхідні закони і кадрові рішення, або змінюємо законодавство та дозволяємо мобілізацію депутатів, які не готові далі працювати в парламенті", – додав президент.
Зеленський також планує зустрітися з головою "Слуги народу" Давидом Арахамією. З ним президент обговорить роботу депутатів більшості в парламенті.
"Я буду говорити з керівником монобільшості. Треба зібратися із силами і прийняти для себе рішення. Ми живемо до кінця війни, співпрацюємо, голосуємо, впроваджуємо відповідні закони, зміни, кадрові рішення тощо, або міняємо закон і дозволяємо мобілізацію депутатів, які не готові далі працювати в парламенті", - сказав Зеленський.
Нардеп "Слуги народу" Олександр Федієнко натякнув, що ЗМІ трохи перекрутили слова президента щодо мобілізації депутатів.
"Все як завжди. Що правда журналісти забули фразу Президента. "...депутати, що втратять мандат..." А так все супер!", - написав він в соцмережах.
Останнім часом частина народних депутатів регулярно пропускає роботу парламенту, а пленарні засідання проходять у напівпорожній залі.
Зокрема, 13 березня Рада достроково завершила пленарне засідання, яке тривало близько півтори години. За цей час депутати лише заслухали членів уряду на чолі з Юлія Свириденко та виступ міністра енергетики Денис Шмигаль, але не ухвалили жодного рішення. Після цього парламентарі пішли на перерву приблизно на десять днів і мають повернутися до роботи 24 березня.
Як писав Інформатор, Дмитро Разумков заявляв, що ефективність роботи парламенту останнім часом знижується. Тим часом Ярослав Железняк повідомляв про падіння дисципліни голосувань у фракції "Слуга народу".