50 років тому гурт Kiss зіграв свій перший концерт

Читать на русском

Звідки починаються легенди

Читать на русском
50 років тому гурт Kiss зіграв свій перший концерт
Джин Сіммонс, Томмі Тайєр і Пол Стенлі

Звідки починаються легенди

Усього близько десяти людей зібралося в пабі «Попкорн» у нью-йоркському районі Квінс, коли 30 січня 1973 року четверо молодих хлопців із невеликою кількістю гриму на обличчі вийшли на маленьку сцену. Вони називали себе Wicked Lester, і тоді зіграли свій перший концерт. Про те, що Пол Стенлі, Джин Сіммонс, Ейс Фрелі та Пітер Крісс незабаром під назвою Kiss напишуть історію року такими гімнами, як Rock And Roll All Nite, Detroit Rock City та Shout It Loud, цього вечора ніхто не підозрював.

Як каже бас-гітарист гурту Джин Сіммонс, гурт тоді звільнив свого першого менеджера, бо він вважав і гурт, і його музику повним відстоєм. Тому функції менеджера тимчасово лягли на самого Сіммонса. Він зателефонував до клубу «Попкорн» та за гонорар 35 доларів для всієї групи домовився про виступ 30 січня.

Те, що публіки практично не було, музикантів не злякало. За словами Сіммонса, всі вони так хвилювалися, що майже не помітили цього факту. Того вечора майбутні Kiss зіграли кілька пісень, які за рік увійшли до їхнього першого альбому.

Довгий язик Сіммонса – одна з візитівок групи

 

Вокаліст Пол Стенлі згодом говорив, що цей виступ не став сенсацією для публіки, але він спонукав музикантів, яких тоді ніхто не сприйняв серйозно, на створення великих речей. «Ми тоді зрозуміли головне: або ми будемо тут усе життя, або треба робити щось таке, щоб більше ніколи сюди не потрапити».

Пол Стенлі без грима

 

Вже через чотири роки гурт був хедлайнером багатьох великих музичних заходів. Йому довелося пройти складний та суперечливий шлях за класичною схемою «секс, наркотики, рок-н-рол». Проте сьогодні музиканти, яким уже за 70, кажуть, що ні про що не шкодують.

Короткий курс історії

Жанр пісень групи Kiss – це синтез глем- та хард-року з вкрапленнями поп-музики та диско. Музиканти поставили мету на кожному концерті змушувати глядачів забути про сімейні негаразди та проблеми у кар'єрі.

Для досягнення цього учасники Kiss показували на сцені справжнє шоу: плювалися кров'ю (насправді — підфарбованим йогуртом), вивергали вогонь, ламали гітари та злітали нагору, не перестаючи грати. Не випадково одна з найкращих платівок гурту називається Psycho Circus — «Божевільний цирк».

У роки найвищої активності музиканти випускали по 1-2 збірки щороку. Першим у дискографії став альбом, найменування якого збігалося із назвою колективу. Найбільш вдалим синглом первістка є Strutter. Альбоми неодноразово набували статусу золотих і платинових.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.