«Ніхто не просить Зеленського визнати Крим російською територією»
«Не буде жодної угоди, яка дасть Росії міцніші основи, необхідні для перегрупування та повернення з більшим насильством».
Кліп "Запах твого волосся" – це візуальна поема про любов і втрату. Головний герой, якого грає фронтмен гурту Дмитро Жук, блукає порожніми просторами, сповнений присутністю коханої, що зникла з його життя.
Які події відбувалися цього дня
У п'ятницю, 3 грудня, у світі відзначають День боротьби з пестицидами. Сьогодні святкують іменини Олександра, Анатолія, Ганни, Григорія, Івана, Олени.
Інформатор розповідає про свята 3 грудня, а також про те, що цікавого відбувалося цього дня.
Всесвітній день комп'ютерної графіки. Його відзначають комп'ютерні графіки та дизайнери всього світу. Дату обрали не випадково. Вона єдина на рік починається зі знакового поєднання символів: 3D — 3 December.
Міжнародний день людей з інвалідністю. Заснований Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. У світі понад 1 мільярд людей мають ту чи іншу форму інвалідності (що відповідає приблизно 15% населення світу), понад 100 мільйонів інвалідів — діти. Цілі, заради яких цей день було проголошено, — повне та рівне дотримання прав людини та участь інвалідів у житті суспільства.
Міжнародний день боротьби із пестицидами. Пестициди — це синтетичні хімічні речовини, які багато країн у другій половині 20 століття широко використовували для підвищення врожайності сільськогосподарських культур. Саме пестициди, на думку експертів ООН, стали головною причиною «тихої катастрофи» – так називають сьогоднішній стан ґрунтів у Європі. Більше того, з'ясувалося: стійкість пестицидів настільки висока, а їхнє поширення настільки глобальне, що їх виявили навіть в організмах пінгвінів Антарктики, куди пестициди були занесені повітряними та океанськими потоками. Наслідки хімічного впливу на біосферу Землі плачевні. Вони призводять до різних мутацій та захворювань у людей та тварин, до порушення роботи репродуктивної та гормональної систем, імунного статусу, до онкологічних захворювань та вроджених дефектів.
1910 - у Парижі показали першу неонову лампу.
1967 - у шпиталі Грут Шут, Кейптаун (ПАР) провели першу в історії медицини операцію з пересадки серця. Її провів професор Крістіан Барнард, він трансплантував серце смертельно пораненої 25-річної жінки 55-річному хворому.
1971 - початок третьої індо-пакистанської війни.
1976 - у Києві здали в експлуатацію Північний міст через Дніпро.
1984 - Бхопальська катастрофа: внаслідок витоку метилізоціанату на заводі пестицидів загинуло понад 3 800 людей, сотні тисяч постраждали.
1989 - президент США Джордж Буш та Генеральний Секретар ЦК КПРС Михайло Горбачов заявили, що їхні країни більше не є противниками. День вийшов у історію як офіційна дата закінчення холодної війни.
1989 - у місті Прудентополіс (Бразилія) відкрили пам'ятник українському поетові Тарасові Шевченку.
1992 - відправили перше SMS повідомлення.
1992 - Генеральна Асамблея ООН проголосила цей день Міжнародним днем людей з інвалідністю.
2002 - у провінції Шаньдун (Китай) археологи відкрили царське поховання періоду династії Хань, в якому збереглося більше сотні постатей воїнів, коней і колісниць, зроблених з теракоти.
2009 - терористичний акт у Могадішо, загинуло 25 людей. Ще 60 людей постраждали.
Сьогодні День Ангела святкують: Олександр, Анатолій, Ганна, Григорій, Іван, Олена. У День Ангела вшановують святого покровителя, ім'я якого носить людина. Це свято називають іменинами.
1911 - Ніно Рота (помер у 1979), італійський композитор, лауреат премій "Оскар", "Золотий глобус" та "Греммі". Широко відомий завдяки написанню музики до багатьох фільмів Федеріко Фелліні та Лукіно Вісконті, а також до «Хрещеного батька» Френсіса Форда Копполи та продовження «Хрещений батько 2».
1930 - Жан-Люк Годар, франко-швейцарський кінорежисер, кінокритик, актор, сценарист, монтажер і кінопродюсер, що стояв біля джерел французької нової хвилі у кінематографі. Його фільми 1960-х років справили революційний вплив на світове кіномистецтво.
1948 - Оззі Осборн, британський рок-співак, музикант, один із засновників і учасник гурту Black Sabbath, що значно позначився на появі таких музичних стилів, як хард-рок і хеві-метал. Успішність його кар'єри та популярність принесли йому неофіційний титул «Хрещений батько хеві-металу».
1960 - Джуліанна Мур, американська акторка та письменниця. Лауреат премії "Оскар", двох премій "Еммі", двох премій "Золотий глобус", премії BAFTA та двох премій Гільдії кіноакторів США. Власниця іменної зірки на Голлівудській «Алеї слави».
1968 - Брендан Фрейзер, американський та канадський актор театру, кіно та телебачення, продюсер. Найбільш відомий за роль Ріка О'Коннелла у трилогії фільмів «Мумія», а також за фільмами «Вибух з минулого» та «Джордж з джунглів», а також ролями у фільмах «Осліплений бажаннями» та «Зіткнення».
1973 — Холлі Марі Комбс, американська акторка і продюсерка, найвідоміша за ролями Пайпер Холлівелл у серіалі «Зачаровані», Кімберлі Брок у серіалі «Застава фехтувальників» та Елли Монтгомері у серіалі «Мили обманщиці».
1980 - Дженна Дуан, американська акторка, танцівниця, кінопродюсерка та підприємець. Відома за головною роллю у молодіжній музичній драмі «Крок вперед».
1985 - Аманда Сайфред, американська акторка, співачка, продюсерка та модель. Номінантка на премії «Золотий глобус» та «Оскар» у категорії «Найкраща актриса другого плану» за виконання ролі Меріон Девіс у фільмі «Манк».
1998 - Міла Сівацька, українська акторка, відома за роллю Василіси у російській фентезі-трилогії «Останній богатир» та за роллю Ксенії у серіалі «Гранд».
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live . Підписатися на канал у Viber можна тут .