118 боєзіткнень за добу: DeepState повідомляє про просування ворога на Донеччині

Аналітики DeepState фіксують локальні просування російських військ поблизу Яблунівки та Залізнянського в Донецькій області

Війна в Україні
Активні бойові дії на Донбасі. Фото - Сухопутні війська ЗСУ

На лінії фронту минулої доби зафіксовано інтенсивні бойові дії - загалом відбулося 118 зіткнень між Силами оборони України та російськими окупаційними підрозділами. Про це йдеться у вечірньому зведенні Генерального штабу ЗСУ. Водночас аналітики проєкту DeepState повідомляють про локальні просування противника на окремих напрямках. Зокрема, за їхніми даними, російські війська змогли покращити тактичне положення на території Донецької області - поблизу населених пунктів Яблунівка та Залізнянське.

Крім того, фіксується активність ворога і на півдні. За інформацією аналітиків, окупаційні сили здійснили просування в Запорізькій області.

"Ворог просунувся поблизу Залізнянського, Яблунівки та у Степногірську", - зазначається у повідомленні DeepState.

Просування ворога біля Залізнянського
Просування ворога біля Залізнянського

Водночас офіційного підтвердження цієї інформації з боку Генерального штабу наразі немає. У зведенні ЗСУ станом на 22:00 14 січня повідомляється, що найбільш напружена ситуація зберігалася на Покровському напрямку.

Ситуація біля Степногірська
Ситуація біля Степногірська

Там російські війська здійснили 23 спроби наступальних дій, намагаючись витіснити українських оборонців з позицій. Все через вказівку Путіна російським окупантам щодо кінцевого терміну щодо захоплення Покровська і Мирнограда Донецької області та Гуляйполя на Запоріжжі до лютого 2026 року. 

Окупанти просунулися біля Яблунівки
Окупанти просунулися біля Яблунівки

Інтенсивні бої тривали також на Гуляйпільському напрямку, де зафіксовано 17 бойових зіткнень. Українські підрозділи відбивали атаки противника в районі Гуляйполя, а також на підступах до Добропілля, Зеленого та Святопетрівки.

Втрати РФ

За даними британської розвідки, загальні втрати російської армії у війні проти України лише за 2025 рік сягнули приблизно 415 тисяч осіб убитими та пораненими. Цей показник є одним із найвищих за весь період повномасштабного вторгнення і поступається лише втратам 2024 року, коли вони оцінювалися у 430 тисяч військових.

Раніше також повідомлялося, що українські захисники захопили трофейний російський танк Т-80БВМ, оснащений так званим антидроновим "мангалом" - металевою конструкцією з сітки та тросів.

Також ми писали, що упродовж двох діб українські Сили оборони завдали серії високоточних ударів по системах протиповітряної оборони росіян на тимчасово окупованих територіях Запорізької та Донецької областей. У результаті противник втратив одразу кілька цінних зенітно-ракетних комплексів і радіолокаційних станцій. 

Слідкуйте за нами у Telegram

Image
Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити