Президент також розкрив, скільки українців доєдналися до війська добровільно: йдеться про сотні тисяч
Президент Володимир Зеленський прокоментував так звану "примусову мобілізацію" в Україні. Він визнав, що такі випадки дійсно бувають. Втім, їх окремо розглядають правоохоронні органи, які мають гарантувати, що все відбуватиметься законним шляхом.
За його словами, такі інциденти не є обличчям України. Про це глава держави сказав в інтерв'ю засновнику Daily Wire Бену Шапіро.
Журналіст поставив президенту провокативне запитання щодо мобілізації в нашій державі, коли людей "підбирають на вулиці" представники ТЦК. Він визнав, що такі інциденти дійсно відбуваються - серед яких й ті, коли хтось пропонує гроші, щоб не служити в армії. Але це "не головне, що описує Україну сьогодні".
"Можна по-різному ставитися до мобілізації, але у нас ця мобілізація з початку війни. Це відповідно до законодавства, відповідно до періоду воєнного стану. Тож країна перебуває у стані війни", - зауважив Зеленський.
За його словами, кожен випадок "спірної мобілізації" окремо розглядають правоохоронці. Також вони перевіряються Сухопутними військами та Міністерством оборони України.
"Є певні мінуси. Це факт, який ми не повинні приховувати, як-от корупцію... Правоохоронні органи мають гарантувати, що не буде насильства [під час мобілізації]", - наголосив президент.
Водночас він зазначив, що сотні тисяч українців доєдналися до війська. І це про тих, хто зробив свій вибір добровільно.
"В Україні зараз 800 000 або 600 000 людей, які добровільно пішли до армії. Так, діє закон про мобілізацію, але це люди, які добровільно пішли захищати Україну", - резюмував Зеленський.
Нещодавно у Харкові військовий автомобіль здійснив наїзд на велосипедиста, який несподівано змінював траєкторію руху. У ТЦК кажуть, що ДТП сталася через складні дорожні умови. Військові зупинилися, щоб допомогти, але постраждалий швидко покинув місце пригоди. Інцидент розслідують компетентні органи.
Тим часом у харківських пабліках з'явилося нове відео, яке спростовує заяви військових про ненавмисний наїзд на велосипедиста та їхні спроби надати йому допомогу. На кадрах видно, як співробітники ТЦК не просто підходять до потерпілого, а фактично наздоганяють його всі разом і силою заштовхують у свій автомобіль.
А у березні працівники ТЦК збили чоловіка на транспортному засобі, через що той вилетів у кювет. А далі його запхали у бус.
Нагадаємо, народна депутатка Ганна Скороход розкритикувала силові методи мобілізації. Вона заявила, що працівники територіальних центрів комплектації та соціальної підтримки "вигрібли весь робочий клас". І, за її словами, такі дії не мають нічого спільного з законом.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.