Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Літо та високі температури – це випробування не тільки для людини, а й для транспортних засобів
Автомобілі уразливі до високих температур, так само як і люди. Вони теж можуть отримати "тепловий удар", який безпосередньо позначиться на якості їзди. Тож експлуатуючи транспортний засіб у спеку треба дотримуватись простих правил.
Інформатор зібрав шість рекомендацій, які полегшать користування автомобілем у літню спеку.
1. Перевірте систему охолодження
Найперше, що потрібно зробити до настання спеки, перевірити в вашому автомобілі систему охолодження. Це можна зробити як самостійно, так і відвідавши сервісний центр. Тож, якщо ви обрали перший варіант, то подивіться на рівень антифризу, та, у разі нестачі, долийте до потрібної відмітки. Не забувайте, що повну заміну рідини треба робити раз на 20-40 тисяч км пробігу.
2. Очистка радіатора
Також перевірити роботу вентилятора на радіаторі (це потрібно робити, коли двигун прогрітий). У разі його несправності, зверніться до фахівця, щоб не допустити ризик закипання антифризу.
Регулярно прочищайте решітку радіатора від бруду та пилу, бо це теж впливає на охолодження вашого авто. Найкраще для прочистки підходить мийка високого тиску. У разі, якщо забрудненість незначна, то продуйте стільники стисненим повітрям. Не забувайте й про сервіс кондиціонера чи системи клімат-контролю.
3. Частіше мийте автівку
Якщо ви вважаєте, що влітку можна не мити машину, бо вона не сильно брудниться, то ви неправі. Чистий автомобіль, навіть найтемніших кольорів, краще відбиває сонячні проміні. Тому ймовірність перегріву двигуна стає меншою. Також це знизить навантаження на кондиціонер.
Не варто забувати й про те, що сонце випалює лакофарбове покриття. Тому, якщо довго не мити автівку, на кузові з'являться плями. Це результат саме вигорання.
4. "Закипів" двигун – не панікуйте
Якщо все ж таки стрілка температури дійшла до червоної зони й з під капота почав йти пар, не варто впадати в паніку. Насамперед зупиніться та заглушіть мотор. Але вимикати запалювання не потрібно, щоб працював вентилятор.
Потім увімкніть систему обігріву салону. Таким чином ви відведете частину тепла від двигуна та знизите температуру антифризу. Відкрийте капот, а через декілька хвилин кришку розширювального бачка. Таким чином ви знизите температуру за досить короткий проміжок часу і зможете продовжувати рух без шкоди для автівки.
5. Захистіть салон від сонячних променів
Більшість автовласників після придбання машини тонують їй вікна. Це не тільки надає приватності, а й захищає салон від сонячних променів. Але навіть за таких умов не варто залишати авто на тривалий час під палючим сонцем. Намагайтесь паркуватись у затінку, бо через високу температуру може потріскатись пластик на передній панелі та вигоріти шкіряна чи тканинна оббивка.
У разі, якщо автівку все ж доведеться залишити під палючим сонцем на тривалий час, то придбайте спеціальні екрани для лобового скла або сонцезахисний тент.
6. Перевірка шин та складової багажника
Повітря всередині шин в спеку нагрівається набагато швидше, тому вони можуть швидше спускатися. Отже контролюйте цей момент і своєчасно підкачуйте колеса. До того ж перевірте складову багажника та відсіків у салоні. Вийміть зайві речі, щоб не перевантажувати авто.
Раніше Інформатор писав, як захистити кузов свого автомобіля. Також повідомляли, чому влітку в салоні не можна лишати дітей та тварин.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.