Цього дня народився американський актор Бенджамін Бретт та його український колега, народний артист України Олег Замятін
Сьогодні, 16 грудня, православна церква України вшановує пам'ять старозавітного пророка Аггея, мученика Марина і цариці Феофанії. В цей день святкують іменини Марин, Огій, Теофанія. До кінця року залишається 15 днів. Цього дня віряни уважно спостерігали за погодою: якщо голосно цвірінькають птахи – до відлиги.
Аггей був одним з останніх пророків Старого Завіту. Він став пророкувати у 2-й рік царювання Дарія Гістаспа.
Три головні пророцтва Аггея складають 10-ту книгу 12 "малих" пророків. Його промови були спрямовані до юдейського царя Зоровавеля, якому він дорікав у бездіяльності та заохочував до відновлення роботи з відновлення Храму, спорудження якого за наклепами самаритян було припинено попередником Дарія.
16 грудня за новоюліанським календарем також відзначається важливий для Православної Церкви день, приурочений до пам’яті святої цариці Феофанії.
Свята цариця Феофанія відзначалася своєю благочестивістю та щедрістю. Вона була першою дружиною імператора Лева VI Мудрого, але її життя було сповнене труднощів. Опалена наклепами, вона разом зі своїм чоловіком, ще тоді спадкоємцем престолу, перебувала у в’язниці цілих три роки.
Дата початку святкування приурочена до дня прийняття Закону про незалежність у 1991 році. Зараз Казахстан є найбільшою у світі країною (за площею), яка не має виходу до моря. Станом на 2017 рік в ній проживають понад 18 млн осіб.
Свято відзначається яскравими урочистостями та церемоніями. По всій країні проходять масові гуляння. Організовується офіційний прийом у президентському палаці. Проходять урочисті нагородження видатних діячів культури та мистецтва, громадських і політичних діячів, спортсменів і активістів.
Казахи намагаються одягатися в цей день в традиційний національний одяг. У багатьох селах встановлюються юрти - намети, де подаються місцеві делікатеси та страви традиційної національної кухні. Увечері – святковий салют.
Піно Меньє – це темно-ягідний виноград з високою кислотністю, що росте в холодному кліматі. Його використовують у виготовленні шампанських вин. Піно Меньє – один з трьох основних сортів винограду, дозволених для виробництва шампанського, поряд з Піно Нуар і Шардоне.
Історія Піно Меньє сягає щонайменше 16 століття. Хоча Піно Меньє найчастіше асоціюється з французьким регіоном Шампань, його також вирощують у Німеччині, США, Швейцарії, Австрії, Канаді, Новій Зеландії та Австралії.
Отже, цей день – чудова нагода продегустувати шампанське з високим вмістом Піно Меньє або спробувати окремі сортові вина, виготовлені з цього винограду.
В кожного з нас є згадка про дивну або безглузду іграшку з дитинства. Озираючись назад, ці іграшки здаються безглуздими, але колись вони займали особливе місце в дитячих серцях.
Цей день був уперше відзначений у 2017 році. Це час подумати про невинність і простоту дитинства, коли навіть найбезглуздіша іграшка могла приносити величезну радість і розваги, а часто на вигляд безглузда – вона була навчальною чи навіть терапевтичною. Тож згадуйте свої дитячі іграшки із вдячністю – сьогодні саме такий день.
Це свято придумали американці. Воно заохочує любителів шоколаду насолоджуватися його універсальністю. Адже ним можна вкрити практично все, що тільки можна собі уявити.
Історія шоколаду бере свій початок у Мезоамериці, де його вперше почали використовувати як ферментований напій близько 1900 року до нашої ери. Ацтеки вірили, що насіння какао було даром бога мудрості. Подорож шоколаду до Європи в XVI столітті призвела до додавання до нього цукру. Це зробило його ще більш популярним!
Відвідайте цього дня шоколадні крамниці та побалуйте себе та рідних шоколадними смаколиками!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.