Як зміниться курс гривні до кінця року: прогноз експертів

Читать на русском

На курс гривні впливає декілька факторів

Читать на русском
Як зміниться курс гривні до кінця року: прогноз експертів

На курс гривні впливає декілька факторів

На сьогодні курс гривні поки що відносно стабільний. Але цей період, на думку експертів, триватиме недовго. Що може вплинути на курс національної валюти і чого очікувати до кінця жовтня? Нам роз’яснили експерти.

Фактори, які можуть вплинути на курс гривні

Голова правління Дніпропетровського територіального відділення Спілки Аудиторів України Михайло Крапивко говорить, що зміна курсу гривні до кінця місяця базується на декількох основних факторах:

  • Зміна голови Національного банку. За цим може слідувати зміна політики НБУ. В тому числі відносно стабільності національної валюти;
  • Законопроект Державного бюджету на 2023 рік передбачає збільшення дефіциту бюджету більш ніж на 300 мільярдів гривень за рахунок внутрішніх запозичень. Що це означає? Це означає, що влада буде розміщувати облігації внутрішнього воєнного займу. Взагалі такі облігації в основному розміщуються в банківській системі , банки зараховують їх до резервів, отримують купонний дохід і це банки влаштовує. З іншого боку може бути друк грошей. Тобто, більше 300 млрд буде надруковано.

"Така інформація не може не вплинути на стабільність національної валюти. Вона викличе - рано чи пізно, на цьому тижні чи після прийняття цього закону, - девальвацію національної валюти. Якщо сьогодні ми спостерігаємо в обмінниках та банках більш менш стабільність курсу, це 40-41 гривня за долар, після того, як було 42, то він може порушитись і гривня може знову девальвувати, а долар почне знову зростати. До кінця року такими темпами ми можемо очікувати долар по 50 гривень", - прогнозує Михайло Крапивко.

Хороші новини з фронту теж впливають на курс гривні

На думку президента Українського аналітичного центру Олександра Охріменко, не варто очікувати, що зміна керівника НБУ негайно викличе різкі зміни курсу.

«Пишний продовжить політику свого попередника, – висловив думку Олександр Охріменко. – Тобто, зокрема, боротиметься із валютними спекулянтами, продаватиме доларову готівку на міжбанку для підтримки курсу. Тож українцям не варто хвилюватися».

Олександр Охріменко назвав ще один фактор зміцнення гривні: приплив валюти з Європи, що зріс, від трудових мігрантів. За його словами, багато українців знайшли роботу в Європі і стали більше надсилати та привозити валюти в Україну. А це сотні мільйонів доларів на місяць.

За прогнозом Олександра Охріменка, проданих Нацбанком запасів готівкової валюти має вистачити більш тривалий час, можливо навіть до кінця жовтня. Сприятимуть цьому хороші новини з фронту, які знижують панічний попит населення на валюту.

Раніше ми писали, що розвиток ситуації на фронтах буде визначальними для курсу гривні аж до закінчення війни. Вагому роль також відіграватимуть психологічні чинники та макрофінансова допомога союзників. Однак, як передбачають експерти, загалом ситуація має бути стабільною.

Тетяна Самойлова

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.