Як відкрити рахунок у польському банку

Поради експертів

Як відкрити рахунок у польському банку
Фото з відкритих джерел

Останнім часом зв’язки між Україною та Польщею стали більш тісними, ніж були раніше. Велика кількість українців виїхали до Польщі, рятуючись від війни. Волонтери створюють у Польщі хаби, де збирають допомогу, закуплену в Європі. Компанії відкривають там представництва та виносять виробництва, рятуючись від небезпеки ракетних обстрілів. Тож питання: як відкрити рахунок у польському банку - цікавить багатьох. 

Іноземці, які перебувають у Польщі, можуть бути як резидентами, так і нерезидентами цієї країни. Громадянин України, що постійно живе, наприклад, в Варшаві, має постійну роботу або зареєстрований бізнес, а також посвідку на проживання, вважається резидентом. Отже, відкрити рахунок йому буде легше, ніж людині, яка мешкає в Україні та хоче розвивати суміжний бізнес у сусідній країні. Щоправда, в такому випадку теж можна відкрити банківський рахунок, навіть якщо це потребує більше клопоту.

Експерти рекомендують обирати велику банківську мережу з довгою історією. Адже крупний банк може забезпечити різноманіття послуг та гарантувати безпеку ваших коштів. 

Деякі польські банки та представництва активно співпрацюють з українськими фінансовими організаціями. Так, Укрсиббанк входить до BNP Paribas Group, що дозволяє українцям знімати у банкоматах фінансової групи гроші з польських карток безкоштовно в обох країнах.

У Getin Bank є спрощена процедура відкриття рахунку для громадян Європейського союзу, а також України, Грузії та Молдови.

Щоб відкрити рахунок у польському банку, зазвичай потрібні такі документи:

  • статут та інші установчі документи компанії; 
  • документи, що засвідчують особу директорів, акціонерів, бенефіціарів;
  • підтвердження юридичної адреси організації, 
  • заяву та анкету, яку треба заповнити безпосередньо в банку.

Більшість банків вимагатимуть пред'явити PESEL (з польської перекладається як Загальна електронна система обліку населення). Це щось середнє між податковим номером та номером соціального страхування. Оформити PESEL зобов'язані всі, хто приїжджає до країни на строк понад 30 днів.

Від іноземців, які не мають карти резидента, банки нерідко вимагають довідку про податкове резидентство. Вона видається податковою інспекцією та містить інформацію про місце проживання платника податків. 

Які складності можуть виникнути під час відкриття рахунку

На перший погляд, ніяких проблем не має бути. Адже поляки приязно ставляться до українців. Більшість фінустанов дають можливість користуватися мобільним банкінгом та керувати своїм рахунком через Мережу. Тобто робити те, до чого мі звикли вдома. У Польщі суворо бережуть банківську таємницю. Тут можна працювати з найпопулярнішими світовими валютами. А рахунок зазвичай відкривають протягом трьох днів. Більше того, у провідних фінансових мереж є консультанти, що говорять українською чи російською мовами. А деякі мобільні додатки дозволяють обрати українську чи російську мову як основну.

Разом з цим, щоб не ходити до фінустанови кілька разів, зробіть наступне: 

  • Прочитайте на сайті обраного банку, які документи потрібні. Зберіть їх та перевірте термін дії.
  • Напередодні візиту зателефонуйте на гарячу лінію та опишіть ситуацію, вказавши свій статус. Уточніть, чи всі необхідні папери ви маєте.
  • Вивчіть пропозиції, опубліковані на сайті: умови банківського обслуговування, його вартість тощо.

На жаль, навіть зробивши все таким чином, ви не можете бути стовідсодково впевненні, що проблем не виникне. У Польщі, як і скрізь, є чимало місцевих особливостей. Ви не можете прочитати про них у популярних статтях, адже місцеві сприймають їх як даність, як щось, що само собою зрозуміло. Тож, щоб не натрапити на відмову через неправильне оформлення документів, краще при відкритті рахунку звернутися до допомоги профільних фахівців.

Рекламний матеріал

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube