«Не буде жодної угоди, яка дасть Росії міцніші основи, необхідні для перегрупування та повернення з більшим насильством».
У відео оживає метафора кохання поза межами логіки — дівчина-вампір і хлопець-ворон стають союзниками в світі, де інші бояться бути собою. Вони не ховають своїх відмінностей — навпаки, саме через них стають сильнішими.
Чоловік добровільно пішов на співпрацю з ворогом
Під час контрнаступу ЗСУ на Донеччині один з місцевих жителів допомагав окупантам втікати від українських військ лісовими стежками. Проте після деокупації Лиманського району слідчі СБУ викрили та затримали його. Певний час він ще намагався переховуватись.
За даними СБУ, колаборантом є мешканець селища Старий Караван. Він початку повномасштабного вторгнення добровільно пішов на співпрацю з ворогом. Чоловік здавав ворогу місця перебування учасників руху спротиву під час тимчасової окупації території Лиманської громади.
Крім того, зрадник також показував росіянам будинки місцевих фермерів, які виїхали з області. Такі домоволодіння окупанти спочатку розграбовували, а потім розселяли в них свій особовий склад і маскували у дворах військову техніку.
«Отримані дані каральні загони агресорів використовували для проведення масових репресій проти місцевих жителів», - розповідають в СБУ.
Наразі колаборанту повідомили про підозру за ч. 7 ст. 111-1 (надання незаконним збройним формуванням держави-агресора допомоги у веденні бойових дій проти Збройних Сил України та інших військових формувань) Кримінального кодексу України. Суд обрав йому міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
У березні цього року в Україні запровадили кримінальну відповідальність за колабораційну діяльність. Так, стаття 111-1: «Колабораційна діяльність» зводиться до таких позицій:
Оскільки йдеться про кримінальну відповідальність, за кожним окремим фактом колабораціонізму має відкриватися кримінальне провадження, проводитись слідство, а ступінь провини та відповідальності визначає суд. Передбачено кілька видів покарань.
Позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років:
Позбавлення права на посади строком від 10 до 15 років із можливою конфіскацією майна:
Від виправних робіт до позбавлення волі на три роки:
Від штрафу в 170 000 грн до позбавлення волі на строк від 3 до 5 років із конфіскацією майна:
Позбавлення волі на строк від 5 до 10 років із конфіскацією:
Позбавлення волі терміном від 10 до 12 років із можливою конфіскацією майна:
Від 15 років до довічного ув'язнення:
Також зазначається, що кримінальні провадження проти колабораціоністів закон дозволяє проводити за спецпроцедурою — тобто можливе заочне розслідування та заочне засудження у разі втечі з України. Більш детально можна прочитати в тексті закону за посиланням.
Нагадаємо, у Черкасах колаборантка отримала 10 років ув‘язнення за держзраду
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.