Підрив пейджерів "Хезболли" в Лівані: ЗМІ вважають, що за операцією стоїть "Моссад"

Ізраїльська розвідка встановила вибухівку у п'ять тисяч пейджерів, які повинні були отримати бойовики

Підрив пейджерів у Лівані
У пристроях заховали по три грами потужної вибухівки, яку неможливо було відстежити наявними у "Хезболли" засобами

Ізраїльська спецслужба "Моссад" стоїть за підривом тисяч пейджерів, які належали бойовикам радикального проіранського угруповання "Хезболла" в Лівані. Пристрої, які угруповання замовило на Тайвані, спершу потрапили до рук ізраїльтян. Там їх "модифікували" вибухівкою.

Про це пише інформаційне агентство Reuters із посиланням на власне джерело у ліванських спецслужбах. Співрозмовник сказав, що "Хезболла" замовила 5000 пейджерів AP924 тайванської компанії Gold Apollo. До Лівану пристрої потрапили на початку 2024 року. Маркування та наклейки на знищених пейджерах відповідають саме версії про ці пристрої.

Пейджери не можуть приймати телефонні дзвінки, вони використовуються, як засіб обміну текстовими повідомленнями. Таким чином бойовики ухиляються від спроб Ізраїля відстежити їхнє місцезнаходження. Тому "Моссад" вирішив підійти до розв'язання проблеми з іншого боку.

"Моссад вжив у пристрій плату з вибуховим матеріалом, що може отримувати код. Її дуже важко виявити будь-яким способом. Навіть за допомогою будь-якого приладу або сканера", – пояснило джерело.

Після того, як код було надіслано, 3000 з 5000 пристроїв вибухнули одночасно. Це спричинило численні поранення та кілька смертей. Припускається, що у пристроях заховали по три грами потужної вибухівки, яку неможливо було відстежити наявними у "Хезболли" засобами.

Вибухи пейджерів Хезболли в Лівані: що відомо

17 вересня понад 2 тисячі людей по всьому Лівану, включаючи членів "Хезболли", отримали поранення, коли по всій країні раптово вибухнули пейджери. Пристрої переважно використовувалися бойовиками для зв'язку. Ліванські сили внутрішньої безпеки заявили, що вибухи призвели до поранень людей по всьому Лівану, особливо в південних передмістях Бейрута. Хвиля вибухів тривала близько години після перших детонацій, які відбулися близько 15:45 за місцевим часом.

Загалом загинули вісім осіб, зокрема й дитина, поранено близько 2800 людей. Про це  повідомив міністр охорони здоров'я Лівану Фірас Абіад на пресконференції.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube