Буданов назвав Signal найбезпечнішим месенджером, але загроза зламу є

Керівник ГУР наголосив, що зазвичай людям зламують телефони, а не мобільні застосунки

Кирило Буданов
Буданов назвав Signal безпечним. Фото: ОП

Начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов назвав месенджер, який є найбільш безпечним. На його думку, це Signal. Водночас він зауважив, що ворог зламує зазвичай не застосунки, а саме телефони.

Про це головний розвідник сказав в інтерв'ю ведучій Анні Максимчук. Вона запитала, який месенджер є найбезпечнішим серед Telegram, Signal, Viber і WhatsApp.

"Ну, як би це після останніх подій не виглядало дивно, все ж таки, з того, що перелічили, Signal набагато краще захищений як месенджер. Але знову ж таки, якщо людині зламують телефон (а зламують телефони, месенджери дуже рідко хто зламує), то байдуже, який у тебе стоїть менеджер, бо зайшли вже в телефон", - зауважив Буданов.

Він також заперечив, що буцімто кнопкові телефони важче зламати. За його словами, звичайний GSM-зв'язок перехоплюється зі 100% гарантією.

"Це взагалі дурниця, тому що це російський більше досвід... Там стоїть мета контролю. Тому, щоб не ускладнювати собі життя, всім сказали: користуйтесь кнопковими телефонами", - додав керівник ГУР.

Скандал з Signal у США

Скандал розгорівся після того, як головний редактор The Atlantic Джеффрі Голдберг повідомив, що випадково опинився в секретному чаті високопосадовців Пентагону. В ньому обговорювалися майбутні операції в Ємені. Інцидент викликав хвилю критики, зокрема через те, що така чутлива інформація передавалася через месенджер Signal.

Джерела Politico повідомляли, що у Білому домі активно обговорюється можливість відставки Майка Волца, який взяв на себе відповідальність за інцидент. Деякі радники вважають, що він не зможе утриматися на посаді, а інші прямо заявляють про його професійну непридатність. Публікація The Atlantic викликала дискусії про безпеку передавання військової інформації, а також про рівень професіоналізму адміністрації Трампа в питаннях національної безпеки.

Пізніше стало відомо, що особисті дані, електронні адреси та навіть паролі високопосадовців адміністрації президента США Трампа опинилися у відкритому доступі. Не виключено, що іноземні агенти могли стежити за їхнім спілкуванням шляхом встановлення шпигунських програм. Ця інформація з'явилася на фоні скандалу з чатом у Signal.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube