Збірна України розгромила Угорщину та виграла відбіркову групу до чемпіонату Європи

Україна з першого місця вийшла до Євробаскету

Вигравши з необхідною різницею, збірна України завершила відбір до Євробаскету на першому місці. Також з нашої групи кваліфікувалися збірні Словенії та Угорщини.

Про перебіг подій в матчі відбору на чемпіонат Європи повідомляє Інформатор,з посиланням на ФБУ .

У понеділок, 22 лютого, чоловіча збірна України провела заключний матч групового етапу відбіркового раунду до чемпіонату Європи. Суперником української команди стала збірна Угорщини. Перша зустріч команд пройшла практично рік тому, 23 лютого 2020 року. У тому поєдинку збірна України поступилася з рахунком 60:62.

Україна, Угорщина та Словенія вже забезпечили собі право участі у фінальній частині чемпіонату Європи. У сьогоднішньому поєдинку визначалося фінальне розподілення місць у відбірковій групі. Збірній Угорщини, для того щоб завершити відбірковий цикл на першому місці, потрібно було обіграти Україну з будь-яким рахунком. Для збірної України перемога в матчі з угорцями гарантувала друге місце. Також у нашої команди зберігався шанс і на перше місце. Для цього українським баскетболістам потрібно перемогти Угорщину з різницею у 25 очок.

Команди виступали в таких складах:

Україна: Джером Рендл, Олександр Липовий, Богдан Близнюк, Сергій Павлов, Володимир Герун, В'ячеслав Бобров, Владислав Коренюк, Олександр Мішула, Юссуф Санон, В'ячеслав Петров, Андрій Войналович, Віталій Зотов.

Угорщина: Марсель Понго, Акош Келлер, Давид Войвода, Жольт Сабо, Чаба Ференц, Балінт Хорті, Золтан Перл, Марко Філіповіті, Янош Елінгсвельд, Мате Понго, Кемаль Караходжіч, Бенедек Вараді.

Перший результативний кидок в матчі зробила збірна Угорщини, але Липовий швидко відновив рівновагу в рахунку. Угорці вирвалися вперед на 4 очки, а потім збільшили відрив до восьми балів. На 7-й хвилині Україна скоротила відставання до одного пункту, а Бобров штрафним кидком рахунок зрівняв. Команди по черзі виходили вперед. Невеликий ривок в кінці чверті дозволив збірній України виграти першу десятихвилинку 24:20.

На старті другої чверті угорці скоротили відставання. Потім українці стали діяти активніше і взяли ініціативу в свої руки. Пішли дальні кидки у Мішули, і до кінця 5-ї хвилини українці вигравали 11 очок. Різниця в рахунку на користь збірної України продовжувала зростати, досягнувши на 8-й хвилині 17-ти очок. Завершилася ж перша половина матчу з рахунком 50:34 на користь української збірної.

Після перерви Липовий триочковим кидком довів різницю в рахунку до двадцяти очок. В середині чверті після кидка Мішули Україна досягла різниці в рахунку, необхідної для першого місця в групі. Після тридцяти хвилин гри збірна України вигравала 77:45.

У заключній чверті збірній України потрібно було утримати різницю в рахунку. Наші баскетболісти грали легко, а ось в діях гравців збірної Угорщини явно відчувалася втома. Адже поєдинок проти збірної України був для угорців четвертим за п'ять днів. У ситуації, що склалася гравці збірної України просто не мали права упустити перше місце у відбірковій групі. І вони домоглися потрібного результату. Перемога України з рахунком 97:63 вивела нашу збірну на перше місце в групі, яке дасть певну перевагу при жеребкуванні фінальної частини Євробаскету.

• Угорщина - Україна 63:97 (20:24, 14:26, 11:27, 18:20).

Раніше Інформатор повідомляв про бронзової медалі збірної України на чемпіонаті світу з біатлону, про перемогу баскетбольної збірної України над Словенією,про матчі 15-го туру УПЛ і про поєдинки Української хокейної ліги .