Вашингтон дав зрозуміти Пекіну, що його курс може призвести до погіршення відносин між двома країнами
США застерегли Китай від підтримки російської армії в Україні. Американська влада ясно дала зрозуміти Пекіну, що його допомога РФ у війні матиме серйозні наслідки для відносин між двома країнами. Вашингтон вважає, що територіальні захоплення Росії можуть змінити баланс сил у Європі, і не хоче, щоб Китай потурав агресії.
Заступник держсекретаря США Курт Кемпбелл пояснив, що США вважатимуть Китай відповідальним за військові успіхи РФ. Територіальні завоювання Росії в Україні суперечать інтересам США, для яких підтримання миру і стабільності в Європі є історично найважливішою місією, пише DW.
За його словами, завоювання РФ Вашингтон розцінюватиме не як "унікальні дії Росії", а як "об'єднаний комплекс дій, підтримуваний Китаєм, а також Північною Кореєю".
"Ми розглядатимемо це не просто як унікальні дії Росії, а як об'єднаний комплекс дій, підтримуваний Китаєм, а також Північною Кореєю. Це суперечить нашим інтересам", - сказав Кемпбелл в інтерв'ю Національному комітету з американсько-китайських відносин. За його словами, для США підтримання миру і стабільності в Європі історично є найважливішою місією.
Кемпбелл також нагадав, що США заздалегідь попереджали Китай про підготовку вторгнення Росії в Україну, але в Пекіні "не хотіли зміни режиму" Путіна і працювали над відновленням "цілої низки можливостей" Москви.
"Я не впевнений, що вони повністю повірили нам або не змогли оцінити можливу агресію Москви", - пояснив Кемпбелл. За його словами, в Пекіні були стурбовані військовими невдачами Росії і працювали над відновленням "цілої низки можливостей" Москви. "Вони не хотіли зміни режиму", - сказав Кемпбелл.
Тепер, через два з гаком роки, Росія майже повністю переоснастилася, і являє собою значну загрозу для України і навколишнього регіону, зазначив чиновник, нагадавши, що США неодноразово погрожували Пекіну санкціями, якщо Китай зробить більш суттєві дії для підтримки Росії.
Незважаючи на те, що Пекін демонструє нейтралітет, країни наростили співробітництво у різних сферах. Китай передає Москві розвіддані, дефіцитні мікрочіпи, пальне для ракет, верстати для ВПК та низку інших критичних груп товарів. Країни також активно співпрацюють у дипломатичній війні проти Заходу.
Також стало відомо, що Китай надає країні-агресору геопросторову розвідку для більш точних ударів, а також поставляє мікроелектроніку, оптику, ракетне паливо й верстати для танків. США висловило занепокоєння цією ситуацією. За даними Bloomberg, ця допомога є однією з ознак подальшої військової інтеграції між двома країнами. З огляду на ці деталі, президент США Джо Байден висловив занепокоєння ситуацією та попросив владу Китаю про коментар щодо неї.
За інформацією The New York Times від російської агресії та продовження війни в Україні найбільше виграє Китай. Товарообіг між Росією та КНР вже виріс до 200 мільярдів доларів, а китайський автопром і взагалі захопив понад 55% російського ринку.
Нагадаємо,що Китай активно нарощує свій військовий потенціал. Скоріше за все, Пекін буде готовий до вторгнення на Тайвань вже до 2027 року. Про це заявив керівник Індо-Тихоокеанського командування США адмірал Джон Аквіліно.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.