Арахамія обіцяє зміни в законопроєкті про мобілізацію до другого читання: до яких пунктів є питання

Особливу увагу планується приділити трьом окремим пунктам, які визвали питання в більшості депутатів

Закон про мобілізацію
Голова фракції "слуг" каже, що з окремими положеннями законопроєкту не згоден ніхто в парламенті

Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявляє, що до другого читання деякі положення скандального законопроєкту про мобілізацію будуть переглянуті. Йдеться перш за все про три пункти: служба людей з інвалідністю та тих, хто за ними наглядає, питання відстрочки для аспірантів-контрактників та блокування рахунків ухилянтів. Є окремі норми проєкту, з якими не згоден ніхто в парламенті, каже Арахамія. 

Про це депутат розповів у своєму Telegram-каналі. Він каже, що попереду ще "багато роботи"

Арахамія нагадує, що депутати вже прийняли законопроєкт "Щодо військової служби, мобілізації та обліку" - тобто закон про мобілізацію. Однак ухвалено документ лише в першому читанні. 

"Питання до нього (закону. - Ред.) є у всіх. Будемо працювати над ними в комітеті до другого читання", - каже Арахамія.

За його словами, основних найбільш спірних питань наразі три. Це, по-перше, люди з інвалідністю та ті, хто за ними наглядають. Тут все залишиться в редакції чинного законодавства. Наразі фінального рішення ще немає, каже нардеп, і обіцяє "шукати компроміс". 

Нарешті - це блокування особистих рахунків громадян у разі неявки за повісткою. Це є "точно неприйнятним", каже Арахамія. 

"Не бачу в Раді тих, хто би таке підтримував", - зазначив він. 

Ці питання наразі "вже в роботі", зазначає депутат. Окрім цього, Арахамія каже, що опрацьовуються й інші скандальні норми закону.

"Маємо збалансувати інтереси військового командування, бізнесу і громадян. Завдання не з легких, роботи буде багато", - резюмував голова фракції "слуг". 

Закон про мобілізацію ухвалено в першому читанні 

Нагадаємо, в середу 7 лютого нардепи проголосували скандальний законопроєкт про мобілізацію. "За" - 240 депутатів. Варто зазначити, що це лише перше читання.

Тобто надалі закон чекає доопрацювання в комітетах, узгодження та друге читання. Практика показує, що до цього тексти документів нерідко можуть змінитися, причому досить відчутно. 

В суспільстві документ викликав досить неоднозначну реакцію. Багато українців засудили "драконівські" норми закону, зазначивши, що подібне навіть під час війни неприпустимо в демократичній країні. 

Нагадаємо, що є ціла група киян, які палко виступають проти побудови Подільсько-Воскресенського мосту: це мешканці Русанівських садів. Чого вони бояться насправді, і чому їхні страхи не виправдані, розмірковує інфраструктурний оглядач Павло Авдокушин.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube