Як зараховують стаж українським вчителям, які наразі працюють за кордоном

Читать на русском

В Мінреінеграції заявили, що потрібен розробити механізм щодо зарахування стажу українським вчителям, які наразі працюють за кордоном

Читать на русском
Українці за кордоном
В Україні хочуть розробити механізм для зарахування стажу вчителям за кордоном

В Мінреінеграції заявили, що потрібен розробити механізм щодо зарахування стажу українським вчителям, які наразі працюють за кордоном

Під час спеціальної наради під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук порушили питання про розробку механізму для зарахування стажу вчителям, які працюють за кордоном. Для чого це потрібно 19 березня розповіли на сайті Мінреінтеграції.

Розгляд питання про стаж українських вчителів, які працюють за кордоном ініціювали представники Української школи в Женеві.

  • Якщо вчитель оформлений в українській школі, але перебуває за кордоном і викладає дистанційно або знаходиться на простої, то відповідний період йому зараховується до стажу.
  • Якщо ж вчитель не працевлаштований у школі в Україні, але викладає за кордоном, то стаж зараховується у разі, коли це передбачено відповідними міжнародними угодами, які регулюють пенсійні питання.

Наразі відповідного міжнародного договору між Україною та Швейцарією немає. Тому учасники наради обговорювали необхідність розроблення механізму, який дозволив би зараховувати стаж всім українським вчителям, які зараз перебувають за кордоном.

«Державі необхідна чітка позиція щодо своїх громадян за кордоном, зокрема вчителів. Ми маємо подбати про їхні соціальні права», – наголосила Верещук.

Так, відповідним відомствам було доручено підготувати пропозиції для вирішення зазначеного питання.

Раніше Інформатор писав, що в Україні усі офіційно наймані працівники мають певний набір соціальних гарантій. Їх повинен забезпечити роботодавець. Він має створити безпечні та здорові умови праці, не перевищувати максимальну тривалість робочих годин на тиждень, виплачувати щонайменше мінімальну заробітну плату, надавати щорічну відпустку та лікарняні. Відповідно до закону "Про відпустки", усі офіційно працевлаштовані працівники мають право щонайменше на 24 дні основної щорічної відпустки. На це можна розраховувати після шести місяців роботи.

Україну спіткали серйозні виклики з боку росії, яка використовує шантаж та загрози, щоб змусити її зробити компроміси. Принципова позиція України стоїть на заваді російському наративу про перемовини без умов. Ми обговоримо цю напружену ситуацію з відомим політичним блогером Ігорем Добжанським, щоб дізнатися його погляд на цю проблему.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.