Чи міг Єрмак переконати Зеленського перед вторгненням, що Росія не стане нападати, - відповідь політолога

Читать на русском

Олексій Кошель відповів на питання, чи міг голова Офісу президента вплинути на формування позиції лідера країни щодо можливості повномасштабного вторгнення РФ в Україну

Читать на русском
Володимир Зеленський і Андрій Єрмак
На Володимира Зеленського Андрій Єрмак впливає першочергово, вважає політолог

Олексій Кошель відповів на питання, чи міг голова Офісу президента вплинути на формування позиції лідера країни щодо можливості повномасштабного вторгнення РФ в Україну

Політолог Олексій Кошель вважає, що голова Офісу президента Андрій Єрмак міг вплинути на формування позиції президента Володимира Зеленського щодо можливості повномасштабного вторгнення Росії. Він заявив, що оточення завжди має вплив на главу держави. Президент, на думку політолога, не може самостійно проаналізувати весь обсяг інформації.

Про це Олексій Кошель розповів в інтерв'ю на Radio NV. За словами політолога, Єрмак є особою номер один за впливом на президента. Іншими словами, додав Кошель, де-факто голова ОП "другий чоловік у державі".

"Чи міг він вплинути на формування позиції президента про те, що масштабного вторгнення не буде? Очевидно, так. Оточення завжди має вплив на главу держави. Ну і знову ж таки на відміну від звичайного смертного президент України не має можливостей самостійно аналізувати весь великий масив інформації. Йому на стіл лягають роздруківки лягають різноманітні моніторинги, але ключові висновки все-таки роблять набі найближчі наближені особи", — вважає Олексій Кошель.

Кошель також нагадав, що до приходу до посади президента Зеленський керував творчим колективом з більш ніж 100 людей. Однак він не мав досвіду у класичному менеджменті й ніколи не керував речами, які зазвичай потрібно враховувати в таких позиціях.

"Щоб зрозуміти, як працює загалом владний механізм тут недостатньо прослухати лекції чи прочитати підручники. Тут потрібно мати хороший управлінський досвід на рівні держави й от саме тому от, скажімо, в Україні традиційно президентом обирали людину, яка керувала перед цим урядом керувала хоча б кількома міністерствами і вона готова до того, щоб реалізувати себе як глава держави тут все-таки прийшла група
людей, яка не мала цього досвіду. І я підозрюю до сьогодні, що багато з них не набули цього досвіду", - додав політолог.

Також Олексій Кошель сказав, що Володимир Зеленський близько пів року
тому публічно навіть говорив про те, що рішення в державі розробляється групою. Її чисельність становить п'ять-шість осіб.

Чи може стати Єрмак прем'єром

Політолог Володимир Фесенко вважає, що навіть у разі, якщо президент України захоче провести перезавантаження уряду Єрмак не буде балотуватися у прем’єри. Він дуже скептично ставиться до можливості радикальних змін у складі уряду, особливо до можливого призначення Єрмака на посаду прем’єр-міністра. Політолог порівнює це з періодом правління Леоніда Кучми, коли голова Адміністрації президента, Дмитро Табачник, практично зробив цю структуру найвпливовішим державним органом.

Фесенко вважає, що Офіс президента фактично виступає як "паралельний уряд" в Україні, хоча формально він є політичною структурою, тоді як Кабінет Міністрів — виконавчим органом. Він наголошує, що в рамках такої системи немає сенсу для Єрмака змінювати реальну владу на менш високий статус прем’єр-міністра. Фесенко також вважає, що саме Єрмак має суттєвий вплив, коли перебуває поруч з президентом, оскільки він є "головною кнопкою" у "пульті державного управління" у руках Зеленського.

Нагадаємо, раніше політолог пояснив, чому розмови про закінчення строку повноважень влади є маячнею. Також повідомлялося, що Єрмак став одним зі 100 найвпливовіших людей року за версією Time.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.