Згідно з витоком секретних документів, росія може завдати тактичного ядерного удару, щоб зупинити просування Китаю
Кремль готується до вторгнення Китаю. Російські військові вже відпрацьовували численні сценарії китайського вторгнення. В тому числі й пропрацювали застосування тактичної ядерної зброї на ранній стадії конфлікту з Китаєм.
Про це пише Financial Times. Про ймовірний сценарій вторгнення йдеться у військових секретних документах. У них йдеться про поріг застосування тактичної ядерної зброї, який нижчий, ніж росія коли-небудь публічно визнавала. Схованка складається з 29 секретних російських військових файлів, складених у період з 2008 по 2014 рік.
Критерії для потенційної ядерної відповіді варіюються від вторгнення ворога на територію рф до більш конкретних тригерів, таких як знищення 20% російських стратегічних підводних човнів з балістичними ракетами. Попри те, що документи датуються 10 роками й більше, експерти стверджують, що вони, як і раніше, актуальні для сучасної російської військової доктрини.
"Матеріали навчань показують, що Східний військовий округ росії відпрацьовував численні сценарії, що зображують китайське вторгнення. Навчання дають рідкісне уявлення про те, як рф розглядає свій ядерний арсенал як наріжний камінь своєї оборонної політики, і як вона готує війська до нанесення першого ядерного удару в деяких бойових умовах", - йдеться в статті FT.
Видання пише, що в одному зі сценаріїв, які описують гіпотетичний напад Китаю, зазначається, що росія може відповісти тактичним ядерним ударом, щоб зупинити просування Китаю з другою хвилею сил вторгнення. В окремій навчальній презентації для офіцерів ВМС, не пов'язаній із Китаєм, викладаються ширші критерії потенційного ядерного удару, включно з висадкою супротивника на території рф, ураженням підрозділів, що відповідають за охорону прикордонних районів, або неминучим нападом супротивника із застосуванням звичайних озброєнь.
Поріг визначається як сукупність чинників, за яких втрати російських військ "необоротно призведуть до їхньої нездатності зупинити велику ворожу агресію", що є "критичною ситуацією для державної безпеки росії". Серед інших можливих умов - знищення 20% стратегічних підводних човнів із балістичними ракетами, 30% атомних ударних підводних човнів, трьох або більше крейсерів, трьох аеродромів або одночасне ураження основного і резервного берегових командних пунктів.
Передбачається, що російські військові зможуть використовувати тактичну ядерну зброю для досягнення широкого спектра цілей. Включно зі "стримуванням держав від агресії або ескалації військових конфліктів", "припиненням агресії", запобіганням втрати боїв або території російськими військами, а також підвищенням ефективності російського військово-морського флоту.
Після скандального інтерв'ю володимира путіна з Такером Карлсоном в Китаї заявили, що ідея "повернення історичних земель" не може бути ціллю зовнішньої політики в сучасному світі, як і виправданням війни в Україні. Так, відомий китайсько-американський актор Роберт Ву заявив, що якщо мислити подібним чином, то можна легко побачити, що росія вкрала в КНР величезні території (йдеться про Владивосток та інші землі).
Росія скористалася слабкістю Китаю у 1800-х роках, щоб змусити імператора династії Цін віддати Зовнішню Маньчжурію. Місто Владивосток, найбільший російський порт на Тихому океані, у китайських хроніках XIV століття відоме як "Юнмінчен". Пекін не висуває офіційних претензій, але періодично робить символічні жести, які свідчать, що від своїх історичних земель він не відмовляється.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Сьогодні поговоримо з Наталією Гуменюк про ймовірність спроби наступу росіян, зокрема на Херсон, і можливі наслідки для супротивника. Також розглянемо ситуацію на Чорному морі й можливість відтіснення росіян, щоб запобігти їхнім морським нападам. Речниця Сил оборони півдня України розповість нам про це. Приєднуйтеся до перегляду!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.