Японія хоче постачати Україні зброю: заради цього вперше за 78 років змінять закони країни

Ірина Львова

Уряд розробляє законопроєкт, який дозволить надавати військову допомогу країнам, проти яких чинять агресію

Уряд Японії та керівна Ліберально-демократична партія (ЛДП) заявили, що працюють над розширенням переліку держав, які мають право на отримання японської зброї. Йдеться про країни, проти яких чинять військову агресію. І першою у списку - Україна. Такі зміни до законодавства готують вперше з часів Другої світової війни та планують встигнути завершити їх до Саміту G7.

Про це повідомляє Nikkei Asia. 

"Над змінами до закону про експорт зброї працює ЛДП. Також прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда закликав законодавців змінити правила експорту зброї. Це сталося на тлі підготовки Японії до саміту лідерів Великої сімки, який має відбутися в Хіросімі у травні цього року. Проведення заходу надасть Токіо можливість продемонструвати свої дипломатичні м’язи та оголосити, що всі країни G-7 продовжуватимуть підтримувати Київ", - пишуть журналісти видання. 

У  Nikkei Asia зазначають, що Японія – єдиний представник Сімки, який ще не надавав зброю Україні. А Фуміо Кісіда — єдиний лідер G-7, який ще не відвідав Україну від початку повномасштабної війни. Однак, постачати Україні зброю Японія не має права, бо порушить закон. Він не дозволяє експортувати японську зброю у зони конфліктів, якщо одна з країн, які воюють, не є партнером у виробництві цієї зброї. 

Яку зброю має Японія 

Гордість військової промисловості - кораблі. Ескадрові есмінці Акидзуки вважаються одними з найкращими у світі завдяки своїй мобільності, маневрованості та навігаційному технічному оснащенню. Також Японія має ефективну стрілецьку зброю власного виробництва. Крім того вона робить акцент на розробці БПЛА, автономних транспортних засобів, надзвукової зброї, а також космічних апаратів і кіберпросторі. 

Фото: Вікіпедія/ Ескадровий міноносець Акідзуки - гордість японського військпрому. 

За даними журналістів Nikkei Asia, змінивши закон, Японія планує відправити в Україну реактивні системи залпового вогню MLRS. Вважається, що ця гусенична техніка не є достатньо ефективною в умовах тропічних островів та її краще замінити на колісні реактивні системи залпового вогню Type 12 Surface-to-Ship Missile виробництва Mitsubishi Heavy Industries. Японія має на озброєнні 99 одиниць MLRS M270. Крім того, Японія має у достатній кількості винищувачі США, які вона закупила 2014 року. Ймовірно, частину цієї техніки з часом також дадуть Україні. 

Допомога Україні 

Японія приєдналася до Сполучених Штатів і європейських країн у введенні санкцій проти росії через її вторгнення в Україну, та надає гуманітарну й економічну підтримку Україні. Наприкінці лютого Японія оголосила, що передає Україні 5,5 мільярдів доларів  фінансової допомоги для гуманітарних потреб. 

Треба сказати, що Японія боїться впливу Китаю та великої війни у Східній Азії. У японській пресі й на телебаченні постійно говорять про те, що  китайська армія стає все більшою та посилює напругу щодо Тайваню. Японці не виключають, що у випадку війни Китаї матиме територіальні претензії також до їхньої країни.

Інформатор також розповідав про японського пенсіонера, який продав квартиру у Токіо та жив у Харківському метро. Чоловікові 75 років, він знайшов житло на Салтівці та став волонтером. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you