Які АЗС в Україні найпопулярніші та чи готові українці пересісти на електрокари - опитування

Читать на русском

З початку війни майже 65% українців стали менше використовувати автівки

Читать на русском
Які АЗС в Україні найпопулярніші та чи готові українці пересісти на електрокари - опитування

З початку війни майже 65% українців стали менше використовувати автівки

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну частота користування власним авто серед українців значно впала. Більше 60% громадян стали менше їздити на авто порівняно з довоєнним часом. Тих, хто майже перестав користуватися зовсім, - 15 %. 

Про це свідчать результати опитування соціального проєкту Youkraina. Як пише Enkorr, основною причиною зменшення частоти користування автомобілем є стрімкий ріст цін на пальне. На це вказало 77% українців.

Серед інших причин також труднощі з купівлею пального або ж відсутність потреби в пересуванні на авто (41%). Разом із цим за умови критично високої ціни на пальне тільки 11% українців готові продовжувати користуватися авто в тому ж обсязі, при цьому 25% респондентів стверджують, що відмовляться від пересування власним авто.

Зазначається, що також українці ще не звикли до нових цін на пальне, тому оптимальною ціною на бензин вважають 35,6 гривні, на газ – 21 гривня, а на дизель – 37 гривень. При цьому готові сплатити значно більшу суму, ніж та, котру диктують поточні реалії.

Джерело: YOUкраїна
Джерело: YOUкраїна
Джерело: YOUкраїна
Джерело: YOUкраїна
Джерело: YOUкраїна
Джерело: YOUкраїна

Чи готові українці пересісти на електромобіль

31% опитаних автовласників України, які зараз їздять на автомобілях з двигунами внутрішнього згоряння (ДВЗ), планують у майбутньому придбати електромобіль. 

"Серед власників авто з двигуном внутрішнього згоряння, яким було поставлено питання, чи розглядають вони змогу придбання електромобіля у майбутньому, 31% відповіли схвально", – йдеться у повідомленні.

При цьому відповіді на поставлене питання розподілилися так: 9% опитаних точно розглядають змогу придбання в майбутньому електрокара, 22% – скоріше розглядають, ніж ні, що у підсумку і дало 31% тих, хто з часом планує пересісти на електромобіль. 22% скоріше не розглядають такої змоги, 29% – точно не розглядають, тобто 51% опитаних поки планує віддавати перевагу звичним авто з ДВЗ. 

Найпопулярніші паливні мережі АЗС

Трійку найпопулярніших автозаправних мереж серед українців складають OKKO, WOG та "Укрнафта". Так, майже половина з опитаних автовласників заїжджали за пальним на ОККО й WOG — 49% й 44% відповідно, з яких 27% і 23% зазначили, що на цих АЗС вони заправляються постійно.

18% респондентів за останніх 30 днів купували пальне на станціях "Укрнафти". При цьому лише для 8% автолюбителів ця мережа є основною. У п’ятірку найпопулярніших мереж також ввійшли "БРСМ-Нафта" й "Авіас". Їх відвідало 14% і 10% опитаних.

Джерело: YOUкраїна
Джерело: YOUкраїна

Зазначимо, що опитування провели з 12 по 15 серпня. Воно охопило 225 респондентів (власники автомобілів) віком від 18 до 55 років, які проживають у містах від 50 тисяч населення.

Що відомо про ситуацію з пальним 

Після ударів окупантів по паливній інфраструктурі Україна стала критично залежною від імпорту нафтопродуктів. Відомо, що країна нарощує обсяги імпорту палива. Саме тому зараз немає ажіотажу на пальне, на АЗС відсутні черги, а ціни не демонструють тенденції до стрімкого зростання. За прогнозами споживання у вересні-грудні щомісяця нашій країні потрібно 500-550 тисяч тонн пального. 95% імпортованого бензину та 72% дизельного палива ми отримуємо з країн ЄС. Лідерами постачання є Румунія, Литва, Словаччина, Греція, Болгарія та Польща. Українці можуть безкоштовно отримати пальне — деталі тут.

Нагадаємо, в Україні можуть спростити процес реєстрації авто. Крім того, українське посвідчення водія адаптували до документів ЄС.

Також Інформатор писав, що робити, якщо ваше авто пошкодили або знищили під час бойових дій. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.