Сигнали, що свідчать про проблеми дитини в інтернеті

Читать на русском

Діти багато часу проводять в інтернеті, але вони не завжди можуть розпізнати загрозу

Читать на русском
Сигнали, що свідчать про проблеми дитини в інтернеті

Діти багато часу проводять в інтернеті, але вони не завжди можуть розпізнати загрозу

Інтернет — це величезне інформаційне поле без обмежень. Діти відчувають в ньому свободу для самовираження, спілкування і багатьох інших корисних речей, але так само в ньому ж вони натрапляють на шкідливий контент і небезпечних людей. Навіть такі прості речі, як ігри, челенджі та марафони несуть за собою великий ризик і можуть погрожувати безпеці, здоров'ю та навіть життю.

Спеціалісти проєкту Stop_sexтинг розповіли, за допомогою яких спеціальних непрямих сигналів дитина дає знати про проблеми в інтернеті. Це стосується і тих, що спричинені шкідливим контентом. 

Як дитина може сигналізувати про проблеми в інтернеті

  • Поведінкою — спостерігається відчуженість, усамітнення, неспокій, апатія, відсутність інтересу до того, що раніше було важливим, самоушкодження;
  • Настроєм — спостерігається смуток, роздратування стосовно всього навколишнього;
  • Зовнішнім виглядом — діти у кризовій ситуації можуть виглядати неохайно через байдужість, яке враження вони справляють на інших;
  • Змінами у харчуванні — зниженням чи відсутністю апетиту;
  • Соматичними симптомами — головним болем, болем у животі без змін з боку фізичного здоров’я;
  • Порушенням режиму сну — спостерігається безсоння, часто з раннім пробудженням або, навпаки, підйом пізніше звичайного, нічні кошмари;
  • Прогулюванням уроків чи навчальною неуспішністю;
  • Словами про почуття провини чи сорому, про суїцидальні думки чи наміри.
Важливо помічати своїх дітей. Не забувати приділяти їм увагу навіть у складні часи, коли ви виснажені, адже вони потребують піклування, спілкування та зацікавленості в них. Якщо їх реальне життя наповнене інтересом та позитивними емоціями, то необхідність в пошуках пригод онлайн зникне сама собою.

Куди можуть звернутися батьки, діти яких постраждали в інтернеті

В Україні працює безкоштовна консультаційна психологічна лінія підтримки для дітей, що постраждали від онлайн-ризиків. У яких випадках варто звернутися за консультацією:

  • якщо дитина зіштовхнулась в інтернеті з погрозами чи шантажем,
  • вимагання інтимних фото у дітей та підлітків,
  • розповсюдженням приватних фото та відео неповнолітніх іншими користувачами,
  • кібербулінг.

Діти та батьки можуть напряму звернутися за допомогою на сайті (внизу головної сторінки), заповнити анкету та отримати психологічну підтримку спеціаліста. З вами зв'яжуться і ви оберете зручний час. Консультація триватиме 30-60 хвилин, ці розмови є конфіденційними та безкоштовними. Разом з психологом ви знайдете рішення кризової ситуації, а також створите алгоритм протидії схожих ризиків та захисту дитини в інтернеті.

Нагадаємо, в Україні до процесу допиту дітей, які постраждали від насильства залучать психологів. Крім того, у соціальних мережах поширюють фейкові акаунти з інформацією про вступну кампанію.

Також Інформатор писав, як говорити з дітьми про контент, який вони бачать в інтернеті та навчити реагувати на дезінформацію. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.