Що думають українці про посилення контролю за виїздом чоловіків за кордон, - соцдослідження

Читать на русском

Українці розповіли, як вони ставляться до посилення контролю на кордонах

Читать на русском
З'явилися результати опитування громадян щодо посилення контролю на кордонах
Виїзд за кордон

Українці розповіли, як вони ставляться до посилення контролю на кордонах

Наприкінці минулого року стали з'являтися скарги на те, що прикордонники стали посилено перевіряти документи чоловіків, які виїжджають за кордон. Це також стосується осіб з інвалідністю, багатодітних батьків та водіїв гуманітарних перевезень: у них нерідко просять показати документи щодо військового обліку з записом про відстрочку від мобілізації. 

Видання Пульс Тижня опублікувало опитування громадян щодо того, як вони ставляться до такого посилення контролю. На думку респондентів, обмеження тимчасового виїзду чоловіків за кордон:

  • 7,1% - виключно допомагає;
  • 11,3% - важко відповісти;
  • 13,6% - швидше допомагає; 21,2% - виключно шкодить;
  • 22,9% - не впливає;
  • 23,8 - швидше шкодить. 

При цьому 27,5% респондентів вважають, що це обмеження тимчасового виїзду чоловіків за кордон взагалі не впливає на безпеку України. Водночас 20,8% переконані, що це швидше шкодить. 15,8% опитаних переконані, що це обмеження виключно шкодить. 9,3% вважають, що ці обмеження виключно допомагають безпеці нашої держави. 9,9% респондентів не змогли відповісти. 

30% опитаних вважають посилення контролю за легальним виїздом чоловіків марнотратством з боку держави (22,4% переконані, що це виключно так). При цьому лише 9,6% вважають, що ці посилення контролю на кордоні виключно посилюють обороноздатність країни: 17,9% респондентів, скоріше, теж з цим згодні. 20,1% респондентів не змогли відповісти. 

Дослідження Active Group проводилось за допомогою онлайн-панелі SunFlower Sociology. Метод: самозаповнення анкет громадянами України віком 18 та більше років. Вибірка: 600 анкет (репрезентативна за віком, статтю і регіоном України). Теоретична похибка при довірчій імовірності 0,95 не перевищує 4%.

Результати опитування
Результати опитування

Розвернути можуть навіть на кордоні

Раніше представники Адміністрації Держприкордонслужби пояснили, за яких умов чоловіки, які мають інвалідність, можуть виїхати за кордон. Виявилося, що це рішення надається безпосередньо від того, хто перевіряє документи. 

"Рішення про надання дозволу на перетинання державного кордону на виїзд з України (відмову у перетинанні державного кордону) приймається безпосередньо в пункті пропуску відповідно до вимог законодавства, що регламентує порядок виїзду за кордон громадян України в умовах дії на території України правового режиму воєнного стану та після вивчення документів, що підтверджують наявність (відсутність) підстав для надання такого дозволу", - зазначили в Держприкордонслужбі.   

Тобто, остаточне рішення про виїзд громадянина за кордон приймається уповноваженою особою Державної прикордонної служби. Це значить, що остаточне рішення ухвалює людина, яка перевіряє документи на пункті пропуску. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.