Що буде, якщо перегодувати кицьку: вчені поставили дотепний експеримент

Читать на русском

Науковці планують передати дані новго дослідження ветеринарам

Читать на русском
Здоров'я, тварини
Переїдання спричиняє збільшення в котиків ваги та інші негаразди.

Науковці планують передати дані новго дослідження ветеринарам

Власники кішок, які перегодовують вихованців, ризикують мимоволі завдати шкоди своїм пухнастим друзям. Переїдання спричиняє збільшення ваги. Та нове дослідження показало, що воно також здатне уповільнити в котів травний процес та призвести до змін у кишечнику тварин. Це відкриття підтверджує пораду власникам котиків щодо обмеження їхнього годування та заохочування котячих товаришів до активності.

Більше половини котів, наприклад, у США мають надлишкову вагу, що само по собі викликає занепокоєння. Команда з університету Іллінойсу почала вивчати цю проблему, її причини та наслідки, йдеться в публікації Sciencealert з посиланням на Animal Science.

"Ми хотіли дізнатися більше про метаболічні та шлунково-кишкові зміни, які відбуваються в результаті переїдання та збільшення ваги у котів", - пояснили вчені.

В дослідженні взяли участь 11 "худих" кішок, усі стерилізовані дорослі самки. Протягом двох тижнів вони дотримувались збалансованої та дозованої дієти. Потім протягом 18 тижнів тварини їли ту саму їжу в необмежених кількостях. Дослідники ж зібрали зразки фекалій і крові, а також дані про неконтрольовану фізичну активність за допомогою моніторів, прикріплених до нашийників кішочок. Після цього їх знову повернули на дієту - для схуднення заради їхнього ж добробуту.

"Ми очікували, що збільшення ваги може призвести до зниження фізичної активності, та не помітили жодних змін. Однак це може залежати від самих тварин та їхнього оточення, а також від того, наскільки власники взаємодіють із ними", - пояснили вчені. 

Коти не гаяли часу й передбачувано набрали вагу. Оскільки вони їли більше і зростали у масі, рівень жиру в їхньому організмі збільшувався, а здатність перетравлювати поживні речовини знижувалася. Тобто, з більшою кількістю їжі - вона гірше перетравлювалась, а коти частіше випорожнялися. Змінився і мікробіом в кишечниках тварин після періоду їхнього переїдання.

"Коли організм отримує менше їжі, він більш ефективний у видобутку поживних речовин. А коли кількість їжі збільшується, вона проходить через травну систему швидше, тоді всотується менше поживних речовин", - резюмували дослідники.

Отримавши нові дані, вчені планують передати їх ветеринарам, аби ті могли ефективніше лікувати ожиріння у котів. Дослідники дійшли висновку, що обмеження їжі в котиків може допомогти їм безпечно схуднути та покращити стан здоров'я.

Як правильно годувати котів

Автори дослідження пропонують власникам домашніх тварин стимулювати їхню фізичну та розумову активність. Тож їжу радять розділяти на невеликі частини, розміщувати у різних місцях, підкидати, щоб коти діставали її, й використовувати головоломки з їжею.

Використовуйте ігри в годуванні!
Використовуйте ігри в годуванні!

Коти розумні, й, схоже, не надто люблять, коли їм вказують, що саме та як робити. Але  наші пухнасті товариші можуть жити здоровішим і щасливішим життям, а це вже багато в чому залежить від нас із вами! 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.