Путіну за компанію: Асада оголосили в розшук за злочини проти людства

Читать на русском

Паризький трибунал звинувачує його у використанні хімічної зброї проти мешканців міста Дума та району Східної Гути у 2013 році

Читать на русском
Хімічна атака
Через його дії постраждало приблизно 3 тисячі людей

Паризький трибунал звинувачує його у використанні хімічної зброї проти мешканців міста Дума та району Східної Гути у 2013 році

У середу, 15 листопада Паризький трибунал видав міжнародний ордер на арешт президента Сирії Башара Асада. Його звинувачують у злочинах проти людяності через використання хімічної зброї у 2013 році. У результаті дій його армії у Дума та району Східної Гути, передмістях Дамаска, загинуло понад 1400 людей. Розгляд справи про злочини проти людства у Сирії тривав із 2021 року.

Як повідомляє агенція France 24, крім Асада видали орден на арешт його брата, Махера Асада, він є фактичним командувачем Республіканської гвардії Сирії. Є також ордери на двох сирійських генералів, чиї імена не розголошують. Наразі є всього два ордери на арешт, видані Міжнародним кримінальним судом на діючих політичних лідерів: один на вождя росіян володимира путіна, другий — його підопічного, Башара Асада.

Розслідування відбулося під час розгляду судової скарги, поданою низкою неурядових правозахисних організацій. Контроль за виконанням Конвенції про невикористання хімічної зброї здійснює Організацію із заборони хімічної зброї зі штаб-квартирою в Гаазі, однак розгляд справи відбувався в Паризькому трибуналі.

Хімічна атака на Думу та район Східної Гути

Громадянська війна в Сирії почалася у 2011 році після того, як Асад придушив мирну демонстрацію. Це переросло в протистояння різних політичних груп та залучення іноземних держав. З того часу Сирія поділена на зони впливу, загинуло понад півмільйона людей, а половина довоєнного населення країни мігрувала.

У серпні 2013 року. Війська режиму Асада, атакуючи Думу та райони Східної Гути, ударили ракетами з боєголовками, що містять зарин. Використали приблизно 350 літрів нервово-паралітичного газу. Через це в муках загинуло за різними оцінками від 300 до 1700 людей, зокрема, дітей. «Лікарі без кордонів» підрахували, що постраждали від атаки понад три з половиною тисячі осіб.

Як виявилося, ракети М-14, які використовували урядові війська були вироблені в СРСР і мали маркування про виготовлення на заводі в російському Новосибірську. Москва заперечує свою причетність, але росія намагалася заблокувати розслідування і наклала вето на три резолюції ООН про розслідування використання хімічної зброї. Башар Асад заперечує свою причетність та заявляє, що це справа рук опозиції.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатись на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.