Підрив дамби Каховської ГЕС: місцевих попереджають про міни, що кажуть на ЗАЕС

Ігор Рець

В Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України та Державній спеціальній службі транспорту попереджають про небезпечні наслідки. Водночас в Енергоатомі заспокоюють: для ЗАЕС загрози поки нема

Підрив дамби Каховської ГЕС загрожує як населеним пунктам у зоні підтоплення, так і тим, хто живе вище за течією. 

Про небезпечні наслідки попереджують в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України та Державній спеціальній службі транспорту. Водночас в Енергатомі кажуть, що для Запорізької атомної станції подібний сценарій було враховано.

Мінна небезпека для жителів зони підтоплення Херсонської області

Ситуація з підтопленням після підриву дамби може бути ускладнена тим, що ворожі мінні загородження опинились під водою та можуть бути знесене потоками води, повідомляє Державна спецслужба транспорту.

"Попереджаємо місцеве населення, яке опинилось у зоні підтоплення про підвищену небезпеку від вибухонебезпечних предметів. Зазначимо, що своїми діями росія вчинила військовий злочин, адже дамби, це об’єкти, які захищені законами воєнного часу та Женевською конвенцією", - йдеться в повідомленні.

Загроза для ЗАЕС через підрив дамби Каховського водосховища: ризики враховано

Керівництво ЗАЕС каже, що небезпечних наслідків для атомної станції вдасться запобігти через наявність на станції окремого ставка-охолоджувача, який зможе забезпечувати АЕС водою навіть у випадку падіння рівня води в водосховищі.
"Ми не оцінюємо цю ситуацію як критичну, оскільки станція має власний ставок-охолоджувач, що відокремлений від Каховського водосховища", - заявив президент ДП "НАЕК "Енергоатом" Петро Котін в етері телемарафону.

Чим загрожує зниження рівня води у водосховищі: інфографіка від Міндовкілля

 
Про небезпечні дії росіян біля шлюзу водосховища у відомстві попереджали ще 17 лютого. Тоді з'явилася інфографіка з переліком небезпек через зниження рівня води і заклик до світової спільноти допустити до експлуатації шлюзу українських фахівців. 
 
Зокрема було вказано, що зниження рівня води може призвести до "колосальних наслідків":
  • 16 метрів: нормальний рівень для використання;
  • 14,5 метрів: втрата 14% експортного потенціалу української пшениці;
  • 14 метрів: понад 200 тисяч мешканців Нікополя, Марганця і прилеглих населених пунктів без питної води;
  • 13,2 метра: загроза ядерної катастрофи через припинення охолодження реакторів ЗАЕС;
  • 13,1 метра: ще 1 млн українців без питного водопостачання;
  • 13 метрів: 40 тисяч мешканців міста Покров без питної води;
  • 12,7 метра: знищення біорізноманіття прилеглих територій.
Зазначимо, що станом на лютий, коли було створено інфографіку, рівень води у водосховищі складав 13,8 метрів.

Якими ще наслідками загрожує підрив дамби Каховської ГЕС

Раніше "Інформатор" наводив перелік наслідків для росіян через підрив дамби. Зокрема це ускладнило контрнаступ для ЗСУ, але водночас знищило і першу лінію оборони росян.  
 
Також це стане справжньою екологічною катастрофою для окупованого Криму.  Наразі у Керчі запровадили графіки подачі води, а у Євпаторії закликають максимально зробити її запаси. Рівень води у Північно - Кримському каналі стрімко падає.
 
Також самі росіяни повідомляють, що якщо руйнування продовжаться і відбудеться повний спуск Каховського водосховища, це може стати причиною масштабної катастрофи. Адже на дні упродовж майже 70 років збиралися різні токсичні речовини: важкі метали, пестициди, нафтопродукти та радіонукліди, які осіли після аварії на Чорнобильській АЕС. Все це потече в Чорне море

Нагадаємо, раніше ми писали про те, як вплине на контрнаступ підрив Каховської ГЕС. А ще ми повідомляли про те, що як змінювали свої свідчення росіяни, коли брехали про катастрофу на Каховській ГЕС.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you