Домашнє насильство не можна замовчувати, воно потребує ефективного реагування і скоординованих дій
Попри війну, проблема домашнього насильства не стає менш важливою. Війна, як і будь-яка екстремальна ситуація, загострює проблеми людей, які були й до цього. Зокрема, це стосується насильства в родинах. Коли люди, які живуть у постійному стресі, опиняються в одній будівлі, залежать один від одного та не можуть відволіктися, нерідко виникають ситуації домашнього насильства.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Міністерство соціальної політики України.
Одразу викликайте поліцію (102). Можете написати заяву у відділенні поліції чи надіслати на пошту. Важливо. Якщо домашнє насильство вам заподіяли в присутності вашої дитини, попросіть оперативників зафіксувати цей факт. Дитина в такому випадку також стає постраждалою.
Зателефонуйте за номером 15-47. Безкоштовна цілодобова гаряча лінія, яка функціонує для протидії торгівлі людьми та домашньому насильству. Також можна надіслати повідомлення через веб-сайт 15-47.
Зверніться за допомогою на гарячу лінію 0 800 500 355 або 116 123. Також можна звернутись до Єдиного контакт-центру 0 800 213 103, ви отримаєте безоплатну правову допомогу.
Якщо насильство спрямоване на дітей, або вони стали його свідками, необхідно звернутися з письмовою заявою до служби у справах дітей. Також працює національна дитяча гаряча лінія - 0 800 500 225 або 116 111.
Ви також можете зателефонувати до місцевої територіальної громади, державної адміністрації, де фахівці зможуть проконсультувати та повідомити, куди звертатися за допомогою, нададуть інформацію про наявність спеціалізованих служб підтримки людей, які постраждали від домашнього або гендерного насильства у районі та області.
Служби підтримки:
Нагадаємо, психологічної допомоги потребують 60% українців. Крім того, у 12 містах України працюють мобільні бригади, які допомагають потерпілим від насильства під час війни.
Також Інформатор писав, як отримати допомогу жінкам та дівчатам, які постраждали від війни.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.