Путін акцентував на економічних відносинах з КНР, а Сі заявив про "еталонні відносини" з Росією
Російський диктатор Володимир Путін та делегація з РФ вранці 16 травня прибули до Пекіну. Путін та керівник КНР Сі Цзіньпін вже встигли провести один з раундів перемовин та підписати спільну заяву. Президент РФ акцентував на економічних відносинах, а китайський лідер розповів про "еталонні відносини" та партнерство між Росією та Китаєм.
Про це йдеться в офіційному пресрелізі Кремля. Візит Путіна триватиме впродовж сьогоднішнього та завтрашнього днів.
Відомо, що за час, який минув з початку зустрічі, Путін та Сі обговорили напрямок розвитку економічних відносин між двома країнами. Також лідери підписали спільну заяву, однак її зміст поки що не розголошується.
Кремлівський диктатор похвалився, що вже 90% платежів між Пекіном та Москвою проводяться в юанях та рублях відповідно. Тобто Китай та Росія фактично відмовилися від долара як основної міжнародної валюти.
Путін вважає, що розрахунки в національних валютах "дали імпульс розширенню торгових потоків". Також РФ і КНР сформували 80 інвестиційних проєктів в різних галузях, які тепер мають намір впроваджувати.
Сі Цзіньпін, в свою чергу, висловлювався більш абстрактно. Він заявив, що наразі відносини між Пекіном і Москвою є "еталоном співробітництва".
"Китай має намір... завжди бути з Росією гарними сусідами, вірними друзями та надійними партнерами", - сказав китайський очільник.
Зазначимо, що цей візит Путіна є першою закордонною поїздкою після того, як його переобрали на російських "виборах" у березні цього року. До складу російської делегації входять також голова МЗС Сергій Лавров, новий міністр оборони Андрій Білоусов та інші чиновники.
Відомо, що китайський лідер та російський диктатор обговорять великий комплекс питань щодо двостороннього співробітництва. В пресрелізах також писали, що будуть визначені "ключові напрямки подальшого розвитку партнерства" Китаю та Росії. Окрім цього, Путін та Сі мають намір поговорити про "важливі регіональні та глобальні виклики". Про важливість Китаю для РФ каже і той факт, що під час недавнього переформатування уряду РФ всі ключові особи, що відповідають за відносини з КНР, лишилися на своїх постах або навіть отримали підвищення.
Раніше "Інформатор" докладно аналізував візит Путіна в Китай, який планувався на ці дні. Ми писали про "вісь зла", яка "звіряє годинники" напередодні Глобального саміту миру в Швейцарії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.