Польща може отримати ядерну зброю за кілька років: що відомо

Перегляд ядерного балансу сил відбудеться після завершення бойових дій в Україні

Польща може отримати ядерну зброю вперше за багато років
Ядерна зброя і Польща

Вперше за багато років Польща може набути статусу ядерної держави і отримати ядерну зброю на своїй території. Це може статися у рамках програми Nuclear sharing, яка допускає розміщення ядерних боєприпасів США на території країн НАТО.

Про повернення Польщі до ядерного статусу повідомив польський генерал у відставці Ярослав Крашевський. Він вважає, що це цілком реальний сценарій.

"Я вважаю цей сценарій цілком реальним. Ті, хто має ядерний потенціал, мають високий рівень безпеки. Зазвичай такі країни не зазнають нападів і навіть не враховуються можливості проведення будь-яких дій, спрямованих на виникнення локальної кризи", – заявив Крашевський в ефірі радіостанції RFM 24.

Він наголосив, що країна розглядає це як завдання на найближчі роки. Генерал припустив, що перегляд ядерного балансу сил відбудеться після завершення бойових дій в Україні. Військовий також зазначив, що Польщі необхідно мати ядерну зброю через посилення військової сили росії.

Окрім того, генерал Крашевський похвалив Міністерство національної оборони за його ініціативи щодо створення компонента безпілотних систем і супутникового компонента в польській армії. Він вважає, що за ними майбутнє.

"Ціную обидві ініціативи. Ініціатива створення компонента безпілотних систем, бо це, здається, майбутнє війн. У бойових діях переможуть ті, хто матиме безпілотні системи, в тому числі автономні системи, керовані штучним інтелектом", – сказав колишній начальник ракетних військ і артилерії Сухопутних військ.

Водночас генерал Крашевський зазначив і про важливу роль авіації на сучасному полі бою. У цьому контексті він заявив, що поки Захід не передасть Україні винищувачі F-16, Києву буде важко здійснити контрнаступ або дії, спрямовані на витіснення військ рф зі своєї території.

Ядерна зброя у Польщі

Польща висловила бажання отримати ядерний арсенал влітку 2023 року. У НАТО таку можливість не виключали. Північноатлантичний альянс має програму Nuclear Sharing. Це дозволяє учасникам військового блоку буквально "ділитися" такою зброєю один з одним.

Зараз Сполучені Штати зберігають 100 одиниць тактичної ядерної зброї в Європі та Туреччині на шести базах у Бельгії, Німеччині, Італії, Нідерландах і Туреччині. Останні повідомлення свідчать про те, що Вашингтон розглядає можливість розміщення ядерної зброї в Британії через передбачувані загрози з боку росії. Москва у відповідь заявила, що уважно стежить за ситуацією і відреагує належним чином, якщо такі дії будуть ужиті.

Минулого року президент Анджей Дуда заявляв, що не було досягнуто прогресу щодо розміщення ядерної зброї в Польщі. Однак після недавніх заяв Крашевського розмова навколо ядерного майбутнього Польщі знову поновилася.

Поки Європа бореться зі змінами геополітичної динаміки, пропозиція бригадного генерала Ярослава Крашевського підкреслює на необхідності дебатів про безпеку, стримування та роль ядерної зброї у 21 столітті. Хоча заклик колишнього військового чиновника віддати перевагу ядерному арсеналу може викликати суперечки, він також підкреслює складність створення безпечного майбутнього у все більш невизначеному світі.

У питанні сили та стримування потенційне прагнення Польщі до ядерного потенціалу знаменує собою важливий поворотний момент. Чи ця стратегічна зміна зрештою сприятиме більш стабільній Європі, або, навпаки, розпалить подальшу напруженість, - невідомо. І, поки міжнародне співтовариство уважно спостерігає за цим, стає зрозумілим одне: наслідки пропозиції Крашевського виходять далеко за межі польських кордонів.

Як зробити так, щоб українці охоче йшли захищати нашу країну? Український політолог розглядає можливі дії та надає відповіді на це важливе питання. З мотивацією та бойовим духом громадян справа не така проста, як у 2022 році.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписати на канал у Viber можна тут . 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube