Від цього залежить доля людства: Сі Цзіньпін зробив заяву про співпрацю Китаю зі США
За словами лідера Китаю, обидві сторони долають свої розбіжності і працюють разом, щоб відповісти на глобальні виклики
Лідер Китаю Сі Цзіньпін заявив, що Китай готовий співпрацювати зі США. За словами лідера КНР, обидві сторони долають свої розбіжності. Вони працюють разом, щоб "відповісти на глобальні виклики" та сприяти мирній долі всього людства.
Як повідомляє МЗС Китаю та Reuters, лист Сі Цзіньпіна виголосили на щорічній вечері Національного комітету з американо-китайських відносин зі штаб-квартирою в Нью-Йорку. Китай готовий просувати взаємовигідне співробітництво зі США на основі трьох принципів: взаємної поваги, мирного співіснування і взаємовигідної співпраці.
"Сі зазначив, що те, чи Китай і Сполучені Штати можуть знайти правильний шлях до порозуміння один з одним, має вирішальне значення для мирного розвитку світу і майбутньої долі людства... Китай готовий правильно управляти розбіжностями, докладати спільних зусиль для вирішення глобальних проблем, досягати взаємних досягнень і спільного процвітання на благо двох країн і всього світу", - цитує лідера КНР видання.
Повідомляється, що заклик Сі Цзіньпіна пролунав напередодні візиту міністра закордонних справ Ван І до Вашингтона. Також 25 жовтня президент США Джо Байден надіслав вітального листа на щорічну вечерю нагородження Національного комітету з американо-китайських відносин.
Чого очікувати від візиту Ван І до Вашингтона
Поїздка найвищого китайського дипломата запланована з четверга, 26 жовтня, по суботу, 28 жовтня. Передбачається, що вона знаменує зустріч на найвищому рівні напередодні очікуваної зустрічі між президентом США Джо Байденом і Сі в Сан-Франциско на листопадовому саміті Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС). Водночас, така зустріч офіційно не підтверджена, в тому числі китайською стороною.
Перемовини щодо налагодження китайсько-американських відносин активно тривають з травня 2023 року. Країни намагаються віднайти спільні точки зору на питання світових конфліктів та зміни клімату. При цьому між США та Китаєм йде торгівельна війна та продовжується напруга через геополітичне протистояння. Країни сперечаються щодо статусу острова Тайвань, який Пекін вважає своїм і намагається підкорити. Для цього не виключають військову силу. США мають зобов’язання перед островом, закріплені на законодавчому рівні. Вашингтон зацікавлений зберігати незалежність Тайваню і готовий це робити, навіть вступаючи у війну.
Напруга посилилася після того, як спікер Конгресу Ненсі Пелосі відвідала з візитом самоврядний острів Тайвань. Це викликало обурення у КНР, яке з того часу тільки зростало.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.