В Україні для військових створять мовні курси - як реагують у ЗСУ на ініціативу

Читать на русском

За словами омбудсмена, порушення мовного законодавства наразі фіксують як у столиці, так і в багатьох регіонах України

Читать на русском
Мова
Мовні курси для військових в Україні

За словами омбудсмена, порушення мовного законодавства наразі фіксують як у столиці, так і в багатьох регіонах України

В Україні відкриють мовні курси для військовослужбовців, які хочуть вдосконалити свої знання державної мови. З відповідною ініціативою виступив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь. У Збройних силах відреагували на цю ідею. 

В Офісі Уповноваженого із захисту державної мови вказали, що омбудсмен вважає важливим застосування державної мови у Збройних силах України та інших військових формуваннях. Він розповів про особливості реалізації державної мовної політики та імплементацію мовного закону. 

"Дехто з військових уже підготував свої скарги на нашу адресу, адже фіксують порушення і в столиці, і в багатьох регіонах півдня і сходу. Водночас домовились про відкриття мовних курсів для військовослужбовців, які хочуть вдосконалити свої знання і належно підготуватися до іспиту на визначення рівня володіння державною мовою. Радо сприятиму і в питаннях створення такої мережі і в інших військових формуваннях", - зазначив Кремінь.

Снайпер з позивним Грім заявив, що його підрозділ на 95% російськомовний + 3% суржикомовний та 2% українськомовний, то він повністю підтримує цю ідею. Військовий цікавиться, кому написати рапорт, щоб їх зняли з Куп'янського напряму та відправили на 3-6 місяців на курси.

"Бо на передку це навряд чи вийде", - написав у своєму Telegram-каналі захисник. 

Найбільше порушень мовних прав громадян - в інтернеті

За результатами опрацювання звернень громадян у 2023 році зафіксували 958 інтернет-представництв суб’єктів господарювання, які функціонували з порушенням вимог Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Переважна більшість порушень (82%) стосується відсутності українськомовної версії сайту (вебсторінки в соціальних мережах), значна частина (13,5%) - завантаження недержавною мовою за замовчуванням, ще низка (4,5%) - виконання недержавною мовою частини інформації в українськомовній версії. Частка усунення порушень на вимогу Уповноваженого складає близько 65%. При цьому переважна більшість суб’єктів господарювання, які продовжують порушувати закон, не публікують свої реєстраційні відомості (найменування та місцеперебування), що ускладнює притягнення порушників до відповідальності.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.