Умєров зустрівся з міністром оборони Литви: що вони обговорювали

Тетяна Бесараб

Очільники оборонних відомств обговорили зусилля Литви з виробництва безпілотників та антидронових засобів

У середу, 10 квітня, в Києві міністр оборони України Рустем Умєров зустрівся з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом. Під час зустрічі з литовською делегацією українська сторона змалювала поточну ситуацію на полі бою, детально описавши перебіг військових дій. Особлива увага була на найбільш гострих потребах України в умовах, що склалися.

Про це повідомило Міноборони. Під час зустрічі Кащюнас і Умєров обговорили дефіцит боєприпасів в Україні, а також необхідність сприяння військовій промисловості та приєднання до багатосторонніх ініціатив з виробництва, закупівлі та збільшення виробництва озброєнь і боєприпасів.

Крім того, очільники оборонних відомств обговорили зусилля Литви з виробництва безпілотників та антидронових засобів і приєднання Литви до коаліції з розробки безпілотників, яку очолюють Латвія та Велика Британія.

"Рустем Умєров наголосив, що провідна роль Литви в коаліції з розмінування та коаліції дронів є надзвичайно важливою для оборони України. Підписаний за підсумками переговорів Лист про наміри додасть ще більшої динаміки роботі з розмінування української землі", - пише відомство.

Для Кащюнаса поїздка до Києва стала першим закордонним візитом під час очолення посади міністра оборони. Напередодні він зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським. Під час зустрічі Зеленський і Кащюнас обговорили подальшу всебічну підтримку з боку Литви, зокрема щодо підготовки українських військовослужбовців та реалізації реабілітаційних програм для поранених захисників.

 Візит президента Зеленського до Литви

Президент України Володимир Зеленський 11 квітня прибув до Литви для перемовин із главами держав-партнерів. Тут він візьме участь у саміті ініціативи трьох морів, або Тримор'я. Основна мета поїздки - зробити все для зміцнення нашої ППО, та забезпечення нагальних потреб української армії.

Під час зустрічі Зеленський та президент Латвії Едгарс Рінкевичс підписали двосторонню безпекову угоду між нашими країнами. Згідно з цією угодою Латвія надаватиме Україні військову допомогу на 0,25% ВВП щороку. Крім того, Латвія бере на себе десятирічні зобов’язання щодо підтримки України в кіберзахисті, розмінуванні, безпілотних технологіях та безумовно сприяє нашому вступу до ЄС і НАТО.

Ще на початку лютого цього року Литва передала Україні чергову партію військової допомоги з системами детонації та пострілами до гранатометів. Зокрема, до пакета допомоги увійшла понад тисяча пострілів до шведського ручного протитанкового гранатомета "Карл Густав". Також українцям передали системи дистанційної детонації RISE-1.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you