Українців, які зараз за кордоном, просять розповісти про воєнні злочини

Читать на русском

Всі країни, де знаходяться українці відповідально ставляться до збору доказів воєнних злочинів

Читать на русском
Українців, які зараз за кордоном, просять розповісти про воєнні злочини
Винні мають бути покарані

Всі країни, де знаходяться українці відповідально ставляться до збору доказів воєнних злочинів

Допити українців, які виїхали за кордон через війну, проводяться щонайменше у 22 країнах світу. Проте багато з них не хочуть ділитися інформацією з різних причин. Хтось боїться, не має часу або ж хоче про все забути.

Про це в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" розповів Генеральний прокурор Андрій Костін. За його словами, всі країни, де знаходяться українці відповідально ставляться до збору доказів воєнних злочинів.

"Допитам передує кропітка робота з формування списків потенційних свідків та потерпілих, уточнення їхніх контактів, попередніх опитувань", - зазначив Костін.

Правоохоронні органи Естонії допитали 7 українців. Деякі з них стали свідками авіаударів по цивільних будівлях у Маріуполі, атак на Запорізьку атомну станцію.

"Майже всі вони були свідками незаконного позбавлення волі і на території Оленівки Волноваського району Донецької області, і на територіях Херсонської та Чернігівської областей", - уточнив Костін.

Також, як повідомив генпрокурор, у Латвії допитали 30 людей з України. Ще з 62 провели опитування. За словами Костіна, серед опитаних латвійськими правоохоронцями — військовий капелан, який у складі рятувальної місії 25 лютого вирушив на острів Зміїний та провів 43 дні у ворожому полоні.

Правоохоронці Польщі, як уточнив генпрокурор, допитали понад 1 200 свідків та потерпілих, які дали свідчення щодо щонайменше 17 подій воєнних злочинів, німецькі правоохоронці провели 25 допитів, а Національна прокуратура Антимафії Італійської Республіки допитала понад 50 людей. Правоохоронці Румунії вже встановили понад 106 свідків та потерпілих від воєнних злочинів в Україні, шведські правоохоронці допитали 15 свідків воєнних злочинів, норвезькі — сімох.

"Наразі нам відомо про проведення допитів і опитувань щонайменше 22 країнами світу", - підсумував генпрокурор.

Чи достатньо цих свідчень для проведення повноцінного розслідування

Багато українців-біженців не хочуть ділитися інформацією з різних причин. Хтось боїться, не має часу чи хоче про все забути.

"Тому ми виходимо до наших співгромадян, які виїхали за кордон, з каскадною інформаційною кампанією - нам би хотілося спонукати їх долучитися до боротьби за справедливість, тобто поділитися інформацією, яку вони мають або як потерпілі, або як свідки. Надайте все, що ви маєте, - будь-які фотографії, відео - і це буде ваш особистий внесок в нашу спільну перемогу", - звернувся до біженців Костін.

Надати інформацію про воєнний злочин можна через єдиний доказовий хаб — посилання. Також можна користатись телефонами: 096 100 44 38, 068 323 58 56.

Скільки воєнних злочинів зафіксовано в Україні

В Україні зафіксовано 43 тисячі воєнних злочинів. В Офісі генпрокурора розглядають справи про скоєні окупантами злочини сексуального насильства та геноциду. Міжнародний кримінальний суд проводить власне розслідування та має можливості збору доказів. Відповідно до принципу компліментарності він може забезпечувати розслідування, приміром, на територіях, до яких українська сторона не має доступу. Або там, де через об’єктивні причини не можуть встановити всі обставини злочину. Це стосується справ, зокрема, щодо Маріуполя. Комісія ООН оприлюднила звіт на 17 сторінок зі страшними воєнними злочинами росіян — деталі тут

Нагадаємо, Україна відбудовуватиметься за конфісковані активи росії. Крім того, в Україні створили серіал про воєнні злочини окупантів. 

Також Інформатор писав, як будуть судити путіна та його посіпак за воєнні злочини. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.