Українці в Польщі: працівників, яких житлом забезпечують роботодавці, стало більше

Любов Кінаш

Наразі лише 33% українців у Польщі орендують житло за власний кошт

Кількість українців, які користуються житлом, наданим роботодавцем у Польщі, за останній рік зросла у 2,5 рази. Цей тренд підтверджується опитуванням, проведеним аналітичним центром міжнародної агенції Gremi Personal, яке охопило 2340 респондентів у першому кварталі 2024 року.

Як пише РБК-Україна, у 2024 році 55% опитаних українців проживають у житлі, наданому роботодавцем. Це значно більше, ніж 22%, які мали таке житло у 2022 році. Зростання цієї тенденції пояснюється кількома факторами:

  • Збільшення кількості українців, які працевлаштовуються у Польщі. За даними Gremi Personal, на кінець лютого 2024 року у Польщі було працевлаштовано 755 тисяч українців.
  • Бажання українців заощадити. Житло, надане роботодавцем, часто є безкоштовним або значно дешевше, ніж оренда квартири.
  • Зменшення доступності житла. Через значний приплив українців до Польщі, оренда квартир стала значно дорожчою, а знайти вільне житло буває складно.

Наразі лише 33% українців у Польщі орендують житло за власний кошт. Це значно менше, ніж 58%, які орендували житло у 2022 році.

Інші варіанти проживання:

  • 8% українців проживають у домах поляків, які отримують компенсацію від уряду за прихисток біженців.
  • 4% живуть у центрах колективного розміщення.
  • Вартість проживання у центрах колективного розміщення буде скасована з липня 2024 року.

Українці у Польщі: останні новини

Польща готує великі зміни для українських біженців. Передовсім планується, що з 1 вересня 2024 року діти українських біженців будуть зобов'язані відвідувати місцеві польські школи. Також передбачається, що статус "UKR" планують замінити на карту побиту, терміном на 3 роки. Цей процес має бути максимально спрощеним і доступним. Також планують скасувати одноразову допомогу у 300 злотих і допомогу 40+.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що українські біженці мають задекларувати свої доходи. Також ми писали, яка кількість біженців планують повертатися додому. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you