Україна виграла у Португалії в першому матчі відбору до чемпіонату Європи 2021

Сергій Турчак

Жіноча волейбольна збірна України стартувала у відбірковому турнірі.

Португалія чинила гідний опір фавориту поєдинку. Українські волейболістки програли перший сет, але змогли переломити хід матчу.

Про хід матчів відбору до чемпіонату Європи з волейболу повідомляє Інформатор .

Жіноча збірна України з волейболу провела перший матч у відбірковій групі В. Суперницями нашої команди стала збірна Португалії. Також в нашій відбірковій групі виступають збірні Швеції та Грузії. Матчі першого туру пройдуть 7-9 травня у Португалії, а другого туру - з 14 по 16 травня в Грузії. Через спалах коронавірусу у складі команди, до Португалії не прилетіла збірна Грузії. Однак грузинські волейболістки мають намір взяти участь в матчах другого туру на домашньому майданчику.

Матч зі збірною Португалії розпочався не зовсім вдало для збірної України. Господині повели 3: 1, але вже незабаром українки рахунок зрівняли. Волейболістки збірної України довго не могли впоратися зі стартовим хвилюванням. За рахунку 10: 6 головний тренер збірної України Володимир Орлов взяв тайм-аут. Пауза не допомогла українській команді, і Португалія продовжувала лідирувати в рахунку. За рахунку 20:15 на користь Португалії Орлов взяв ще одну паузу. Як не старалися українки врятувати сет, першу партію з рахунком 25:20 виграла збірна Португалії.

Початок другого сету став продовженням першого. Португалія лідирувала, а Україна намагалася наздогнати суперниць. Нарешті збірній України вдалося вийти вперед 9: 8. Українкам вдалося розвинути свій успіх і повести з різницею у 3 очки. За +5 для України Португалія взяла тайм-аут та миттю відіграла 3 бали, а потім і зовсім зрівняла рахунок. Однак українки проявили характер і виграли другу партію 25:21.

У третьому сеті українки зі старту захопили лідерство. Португалки виступали в ролі наздоганяючих, поки самі не вийшли вперед 8: 7. Господарки майданчика повели +3, а українки довгий час не могли наблизитися до суперниць. І все ж Україна зрівняла рахунок 17:17. Гра йшла очко в очко, але удача посміхнулася нашій збірній. Португалки помилилися при подачі, і Україна сповна використала свій шанс, вигравши сет 25:23.

Напружена боротьба продовжилася і у четвертому сеті. Португалія повела 6: 3, а потім і 9: 5. Українки наздогнали португалок, зрівняли рахунок і вийшли вперед 13:12. Незабаром збірна України вигравала вже 20:14. Португалки продовжили чинити опір, але відіграти відставання вже не змогли і програли четвертий сет і матч в цілому.

• Португалія - Україна 1: 3 (25:20, 21:25, на 23:25 19:25).

Наступний матч збірна України проведе 8-го травня. Суперницями наших волейболісток стане збірна Швеції.  Інформатор буде стежити за ходом поєдинку і розповість вам про результат протистояння.

Раніше Інформатор повідомляв про підсумки півфінальних матчів Ліги чемпіонів та Ліги Європи,про результати  поєдинків 25-го туру УПЛ, а також про матчі баскетбольної Суперліги .