Україна 24 квітня бере аварійну допомогу з трьох країн через брак електроенергії - де діють обмеження енергопостачання

Читать на русском

У Міненерго вказують, що залучення аварійної допомоги від країн-сусідів – стандартний інструмент взаємодії синхронізованих енергосистем у разі потреби

Читать на русском
Міненерго
Міненерго про ситуацію зі світлом в Україні станом на 24 квітня 2024 року

У Міненерго вказують, що залучення аварійної допомоги від країн-сусідів – стандартний інструмент взаємодії синхронізованих енергосистем у разі потреби

Обмеження електропостачання для промисловості застосовуються у Харківській області та Кривому Розі. Через обстріл в Одесі є знеструмлені споживачі. Крім того, здійснюється екстрене постачання електроенергії з Польщі, Словаччини та Румунії. Про це 24 квітня повідомили у Міненерго. 

Через мережеві обмеження на лініях оператора системи передачі вчора, 23 квітня, застосовувалися графіки відключень світла у Харківській області та для промисловості у Кривому Розі. Обмеження в цих регіонах діють і сьогодні. У години вечірнього піка застосовувалися графіки обмеження потужності для промислових споживачів у всіх регіонах, крім Херсонської області.

"Минулої доби потреби споживачів покривалися власною генерацією, комерційним імпортом та аварійною допомогою з Польщі, Словаччини та Румунії. Сумарний обсяг екстреного постачання склав близько 2,5% від добового споживання електроенергії. Також на запит українського оператора системи передачі здійснюється екстрене постачання електроенергії з цих країн і поточної доби. Залучення аварійної допомоги від країн-сусідів – стандартний інструмент взаємодії синхронізованих енергосистем у разі потреби. Україна, як і наші партнери, за потреби та можливості також передає надлишки електроенергії", - пояснили у Міненерго. 

У Одесі внаслідок обстрілу відключені повітряні лінії та підстанції, є знеструмлені споживачі. Тривають відновлювальні роботи.

Рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС дещо знизився. Наразі становить 15,41 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції. На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 13 764 МВт-год. Експорту не планується.

Дефіцит в енергосистемі та допомога від партнерів 

23 квітня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що декілька днів поспіль фіксують дефіцит потужності в енергосистемі, який покривають за допомогою європейських партнерів.

"Енергетики роблять усе можливе, щоб утримувати ситуацію та швидко здійснювати ремонти. Як і на початку повномасштабної війни, мусимо згуртуватися, щоб бути стійкими. Закликаю українців до ощадливості, особливо в ранкові та вечірні години пікових навантажень. А промисловість — максимально залучати імпорт електроенергії та використовувати, за наявності, альтернативні джерела живлення", - заявив Шмигаль.

Крім того, у Фонді підтримки енергетики України разом з анонсованими внесками зібрано близько 410 мільйонів євро від 13 країн партнерів. За ці кошти купують генератори, трансформатори, запчастини, проводять ремонти.

  • Велика Британія оголосила про виділення понад 180 мільйонів доларів на зміцнення українського енергосектору,
  • Литва передає обладнання зі своїх ТЕЦ, АЕС та зі своїх складів,
  • Німеччина спрямовує 400 генераторів.

80 когенераційних установок розподілено в регіони. Насамперед їх отримує Харків, де ситуація критична.

"Будемо розгортати мережу міні-ТЕЦ швидко, щоб на старті нового опалювального сезону мати запас міцності", - додав Шмигаль. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.