США не виключають контакта з путіним: які наслідки для України

Читать на русском

Американські посадовці закликають Україну не бути такою категоричною

Читать на русском
США не виключають контакта з путіним: які наслідки для України
Радник Байдена з нацбезпеки обережно каже про відкриті канали і про необхідність комунікувати з Кремлем

Американські посадовці закликають Україну не бути такою категоричною

Британське видання ВВС оприлюднило матеріал про те, що офіційні особи США підтверджують контакти з кремлем. В України вже є причини не довіряти західним медіа. Але на тлі різких заяв деяких американських політиків про стримання допомоги Україні змушує передивитись ставлення іноземних партнерів до війни. Це може піти не на користь Україні. 

ВВС посилається в цьому на радника Байдена з питань національної безпеки Джейка Салівана – нібито він підтвердив, що канали комунікації між Вашингтоном і москвою залишаються відкритими. 

“Виступаючи в Нью-Йорку, пан Саліван сказав, що “в інтересах” США підтримувати контакт з кремлем. Але він наполягав на тому, що офіційні особи “чітко розуміють, з ким ми маємо справу”, - пишуть автори статті. 

Також видання пригадує, як Саліван повідомляв американському телеканалу NBC, що високопосадовці пояснили масштаб можливої відповіді США в приватних розмовах з російськими офіційними особами. А американське видання WSJ опублікувало інформацію про те, що Саліван спілкувався з радниками путіна – Ушаковим та Патрушевим. Посилаються на неназваних офіційних осіб. 

Також ВВС наводить коментар прессекретаря Ради національної безпеки США Едріана Уотсона щодо цієї історії: “Люди заявляють про багато чого”. А прессекретар кремля Пєсков за традицією звинуватив західну пресу в “публікації численних місти

Ухилення від чіткої відповіді або загальні фрази вказують принаймні на те, що США не виключають перемовин з рф. Цікаво, що тільки в п’ятницю, 4 листопада, під час візиту до Києва, радник Саліван нагадував слова Байдена про те, що нічого не може обговорюватись стосовно України без участі самої України.

Втім, неможна казати про те, що Зеленський погодиться на будь-яку пропозицію США в цьому питанні. Він сам висунув умови, за яких перемовини можливі:

“Відновлення територіальної цілісності, повага до статуту ООН, відшкодування усіх збитків, завданих війною, покарання кожного воєнного злочинця, гарантії, що це не повториться – це абсолютно зрозумілі умови”, – сказав Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.

Вочевидь, США розуміють це, і тому не афішують свої контакти з кремлем або роблять це дуже обережно. Президент Франції підтримав політичний порядок денний і також висловив свою позицію щодо перемовин. “Суспільне” посилається на французьке телебачення і передає інформацію про його виступ на кліматичній конференції в Єгипті – там Макрон заявив, що потрібно повертатись за стіл переговорів. Але час і умови має визначити Україна. Нагадаємо, Макрон неодноразово відзначався своїм неоднобічним ставленням до війни – то він збирає на допомогу українським військовим і передає техніку то вважав, що ми з росією – братні народи, і відмовляється вважати звірства російських солдат геноцидом.

Чи не слід очікувати Україні на подібну реакцію інших світових лідерів, які зберігали нейтралітет або гнались за двома зайцями – Угорщину, Італію, Туреччину та Ізраїль. Їхня допомога не порівняється з американською, тож посередник в потенційних перемовинах очевидний. 

Чи можливі перемовини?

Натомість політолог Володимир Фесенко наголошує на тому, що звертати увагу треба на офіційні заяви і позиції, яких досі не було з боку західних лідерів і організацій, а не на чутки. То й же Вашингтон Пост акцентує увагу на тому, що американські посадовці не примушують Україну розмовляти з росією, а радять не бути такими категоричными. 

Навів приклад матеріалів в італійській пресі, джерелом яких можуть бути російські спецслужби, які використовують ЗМІ як “зливні бачки”. Зокрема, видання “Републіка”. 

“З одного боку, є настрої певних політиків, що треба якось виходити з цієї війни. З різних причин і мотивів, воно є.З іншого боку, є свідоме, цілеспрямована, інформаційно маніпулятивна кампанія з боку росії – необхідність перемовин”. 

Одною з цілей тапких маніпуляцій політолог вважає прищеплення думки, ніби росія хоче мирних переговорів. Але чи можливий мирний компроміс після анексії частини України? Відмова від окупованих українських регіонів і з боку росії може спровокувати істерику в рф. 

“Максимум, що можливо – і не зараз, а в перспективі – це домовленість про припинення вогню в залежності від обставин. Варіанти тут можуть бути різні. Варіант не дуже позитивний, але теоретично можливий, якщо бойові дії зайдуть в глухий кут”, - сказав Володимир Фесенко. 

За словами спеціаліста, чимало конфліктів таким чином припинились. Однак в найближчий час Володимир Фесенко не бачить жодних ознак для початку переговорів. І навпаки – помітно, що і Україна, і росія готуються до активних бойових дій вже цієї зими. Більше того – росія не припиняє наступу на Донбасі. 

Припинення вогню

Навіть якщо припустити таку думку, то навряд чи ідея припинення вогню стане в нагоді для України, адже так чи інакше окуповані території потрібно буде повертати. Російська опозиційна журналістка Юлія Латиніна вважає, що Захід затягує постачання зброї, і це може призвести до того, що росія зміцнить свій оборонний потенціал. Як наслідок - навесни в неї буде армія 1 млн людей. 

“Чим довше це триватиме, тим більше в результаті американцям доведеться давати зброї. Велика кількість крові, яка проллється з українського боку, велика кількість знищеної інфраструктури, вбитих дітей, велика кількість біженців… І виникає питання: “А чому зараз не постачати цю зброю?” Мабуть, тому, що такова інерція американської бюрократичної системи”, - каже Латиніна в інтерв’ю УНІАН.

Раніше ми писали про те, як New York Times дезінформувало українську спільноту через “тотальну евакуацію з Києва”. Також читайте, чому і як американська преса підштовхує Зеленського до перемовин з росією.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.