Заступник Кличка прокоментував чутки про тотальну евакуацію мешканців Києва

Читать на русском

Не поспішайте штурмувати залізничні вокзали

Читать на русском
Заступник Кличка прокоментував чутки про тотальну евакуацію мешканців Києва
Ворог хоче навести паніку на українців

Не поспішайте штурмувати залізничні вокзали

В іноземній пресі повідомили, що в Києві планується повне відключення електроенергії, а за ним – і евакуація всього населення столиці. Це 3 мільйони людей. Інформацію підхопили українські журналісти. На тлі тривожних заяв очільників Києва новина має реалістичний вигляд, особливо напередодні понеділка. Заступник голови КМДА Володимир Бондаренко розповів, до чого готується влада.  

З чого все почалося

Першоджерелом інформації про тотальну евакуацію українські ЗМІ вказують The New York Times. Ймовірно, спираються на інсайдерів, адже конкретного джерела слів саме про проведення евакуації не зазначено. Видання посилається на інтерв’ю директора служби безпеки КМДА Романа Ткачука і повідомляє, що столичних посадовців проінформують за 12 годин до того, як мережа буде на межі зупинення. 

“Ми розуміємо, що якщо росія продовжить такі атаки, ми зможемо втратити всю нашу систему електропостачання”, - цитує американське ЗМІ Романа Ткачука.

Також директор служби безпеки сказав, що на даний час немає ніяких показників того, що багато міських мешканців залишають Київ. Але автори статті стверджують: офіційні особи в українській столиці кажуть про початок планування повного відключення електроенергії, яке може потребувати евакуації приблизно трьох мільйонів мешканців міста. 

Що сказав заступник мера Києва

Володимир Бондаренко зазначив, що в КМДА не планують і не розглядають тотальну евакуацію. Міська влада зосереджена на тому, як підготуватись до життя Києва в тих умовах, якщо пошкодження енергосистеми буде збільшуватись і надалі. Посадовець також пояснив, що місто з трьома мільйонами людей населення неможливо евакуювати. Щобільше – це не матиме сенсу в поточних обставинах. Чому?

“Ми з вами розуміємо, що енергосистема України єдина і пов’язана між собою. Якщо критичні пошкодження по енергосистемі будуть наноситись в подальшому, і енергосистема буде падати, то що в Києві, що в інших регіонах України ситуація буде плюс-мінус однаковою”, - сказав Володимир Бондаренко. 

Посадовець звернув увагу, що киянам слід також готуватись до важких умов – робити запаси води, свічок, сублімованих продуктів. Нагадав про підготовку пунктів обігріву. Про це детальніше розповів і мер міста Віталій Кличко в інтерв’ю Вадима Карп’яка. 

Заступник Київського міського голови Володимир Бондаренко
Заступник Київського міського голови Володимир Бондаренко

Що каже Кличко

Очільник столиці не виключає блекауту. Він розповів, що робить керівництво для того, щоб його не сталося. І дав кілька порад киянам на випадок, якщо уникнути його не вдасться. 

“Ми не можемо на сьогодні, не усунувши пошкоджень, вмикати на всю потужність ті підстанції (по яких було завдано удари - ред.). З цим пов’язано тимчасові відключення – для того, щоб не стався повний блекаут, і тоді кожен киянин залишиться без електроенергії”. 

Кличко зауважив, що за 2-3 тижні можна повернутись до повноцінної роботи електростанцій і відійти від відключень, але за умови відсутності нових ракетних ударів. За його словами керівництво міста підготувало запаси води, палива, їжі та інформує мешканців про те, де можна знайти пункти обігріву. Медичні установи будуть працювати. Наразі триває підготовка пунктів обігріву, і їх буде як мінімум тисяча. В них можна підживити телефони й павербанки, отримати їжу, напої й першу необхідну допомогу, обігрітись. Мер визнає - цієї кількості недостатньо. Тому звернувся до кожного містянина і попросив домовитись з родичами та друзями з передмістя, які мають окреме водо-, теплопостачання, провести певний час у них на випадок найгіршого сценарію. На цьому поради для киян не завершуються:

“Будь ласка, промоделюйте для себе різні сценарії. Де знаходиться тепловий пункт? ВИ повинні знати, а не діяти в останній момент. Зайдіть на сайт і подивіться, де знаходиться найближчий бювет для того, щоб взяти води. Всі ці питання ви маєте не в останній момент прорахувати, а маєте бути підготовленими до цього”.

Для отримання інформації кияни можуть користуватись сайтом КМДА, телефонною лінією 1551 (Контактний центр Києва) чи звернутись до районних адміністрацій. 

Кличко звернув увагу, що на меті ворог поставив собі загнати в депресію українців і сподівається, що вони або загинуть, або поїдуть з міста. Але підіймати, або опускати руки влада Києва не збирається. Наразі в місті мешкає понад 3 мільйонів людей, причому – за словами очільника Києва – кожен десятий є переселенцем. Про евакуацію - ні слова. 

Голова КМДА Віталій Кличко
Голова КМДА Віталій Кличко

Що кажуть в ДСНС

Речниця ДСНС Світлана Водолага повідомила, що рішення про евакуацію ухвалюється в Київській міській державній адміністрації. Сили надзвичайників будуть залучати, але не суттєво. Обмежать хіба що інформаційною роботою, допомогою людям переносити речі або тим, хто не має змоги самостійно пересуватись. Світлана Водолага припустила, що в першу чергу звернуться до перевізників, в кого є транспорт. 

Варто нагадати про те, якою була евакуація з Києва під на початку війни. Попри організацію роботи залізниці люди штурмували потяги. Охочих поїхати було значно більше, ніж місць в вагонах. Як тоді повідомляло Радіо Свобода, під час однієї з посадок в потягах поліції навіть довелося застосувати зброю для того, щоб попередити давку на пероні – вони стріляли в гору. Це сталося вже на наступний день після початку повномасштабного вторгнення. 27 лютого Київська міська влада оголосила комендантську годину, і це також унеможливило для багатьох спробу залишити місто. 

Ті, хто ухвалив рішення залишити не тільки місто, але й країну, пам’ятають кілометрові черги на кордоні й автомобільні затори на шляху до них. 

Речниця ДСНС Світлана Водолага
Речниця ДСНС Світлана Водолага

Київ – “найрозумніше місто світу”

Саме на це звання претендує українська столиця в конкурсі World Smart City Awards. Цьогоріч він увійшов у фінал вперше в історії країни. За словами Віталія Кличка, World Smart City Awards – це одна з найпрестижніших премій у світі, якою відзначають інноваційні міста та проєкти. 

“Як зазначено на сайті конкурсу, «у протистоянні військовій агресії росії, київська влада демонструє як цифрові технології допомагають містам залишатися стійкими. Зосереджуючись на громадській безпеці, системі мобільності та працюючи над переведенням всіх сервісів для містян в онлайн-режим”, - написав мер міста. 

Переможців конкурсу оголосять 16 листопада в Барселоні. З Києвом змагаються Сеул, Торонто, Сідней, Богота та Курітіба. 

Нагадаємо, росія продовжує завдавати удари по енергетичній інфраструктурі України. Президент Зеленський повідомляв про зруйнування 40% об’єктів. В деяких областях України вдаються до віялових та екстрених відключень електроенергії

Раніше ми писали про те, що в Херсонській області окупанти знищують вежі українських мобільних операторів. Чи готова Україна до опалювального сезону – читайте тут

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Софія Єлагіна

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.