По всій Україні 9 травня можливі обмеження споживання електроенергії - Міненерго

Читать на русском

Енергосистемі України завдані значні пошкодження, тож здійснюється аварійне постачання електроенергії від Польщі, Румунії та Словаччини

Читать на русском
Міненерго
Міненерго про ситуацію зі світло в Україні станом на 9 травня 2024 року

Енергосистемі України завдані значні пошкодження, тож здійснюється аварійне постачання електроенергії від Польщі, Румунії та Словаччини

Внаслідок ворожої атаки і значних пошкоджень енергооб’єктів можливе застосування обмежень електропостачання для промисловості. Споживачів просять зменшити використання енергомістких приладів у пікові години. Про це 9 травня повідомили у Міненерго.

Минулої доби потреби споживачів покривалися власною генерацією, комерційним імпортом та аварійною допомогою, що залучалася з енергосистем Польщі, Румунії та Словаччини. Сумарний обсяг екстреного постачання склав близько 3% від добового споживання електроенергії. Також у денні години Україна на запит Польщі в екстреному порядку отримувала надлишки електроенергії

"Сьогодні на запит України вже здійснювалося аварійне постачання електроенергії від Польщі, Румунії та Словаччини. Залучення аварійної допомоги передбачається й у години вечірнього максимуму споживання електроенергії", - заявили у Міненерго.

Через мережеві обмеження на лініях оператора системи передачі 8 травня застосовувалися графіки відключень у Харківській області та для промисловості – у Кривому Розі. Обмеження в цих регіонах діють і сьогодні. Також з 18:00 до 23:00 в години вечірнього піка у всіх регіонах, крім Херсонської області, застосовувалися обмеження промислових споживачів. При цьому електропостачання побутових споживачів не обмежувалося. У південних регіонах для недопущення перевантаження обладнання однієї з високовольтних підстанцій оператор системи передачі з 10:35 до 16:05 обмежував виробництво електроенергії з ВДЕ.

Рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС незначною мірою знизився і становить 15,39 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції. На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 16 699 МВт-год. Експорту не передбачається.

"Враховуючи значні пошкодження, завдані енергосистемі, просимо споживачів зменшити використання енергомістких приладів у пікові години (особливо ввечері з 17:00 до 22:00). Промисловість – переглянути виробничі процеси для зменшення навантаження на енергосистему, а також максимально залучати імпорт для гарантованого уникнення відключень та посилення стійкості енергосистеми", - закликали у Міненерго.

Укренерго про ситуацію в енергосистемі 

Під час атаки росіян 8 травня постраждало багато важливих електростанцій, їх пошкодження досить масштабні. Через це в енергосистемі утворився дефіцит електроенергії, який не здатен повністю покрити навіть імпорт електроенергії з Європи. Тому для підтримки балансу між споживанням та виробництвом електроенергії, що є головною умовою роботи енергосистеми, необхідні контрольовані обмеження споживання. Зараз вони застосовані для промисловості, але от чи торкнуться вони побутових споживачів залежатиме від того, наскільки ощадливо українці споживатимуть електроенергію. Про це в ефірі «УП LIVE» розповів голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький. Він зазначив, що обмеження розподілені по всіх областях.

«Енергосистема працює як єдиний організм. І коли в ньому є негаразди, то не можна сказати, що одній частині добре, а іншій погано. Погано всьому організму. Якщо в енергосистемі утворюється дефіцит, то споживачі будуть його відчувати солідарно. Відключення, які можуть бути через це, мають бути пропорційні до споживання того чи іншого регіону. Специфічна ситуація, як ви знаєте, в Харкові. Там були розбиті всі енергооб'єкти, які живлять місто, через що не можна туди доставити весь необхідний обсяг електроенергії. Це так звані мережеві обмеження, які ми плануємо найближчим часом зняти. І Харків буде знаходитися рівно в тій же ситуації, що і всі інші регіони», - пояснив Кудрицький.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.