Німці назвали вулицю, де знаходиться російське консульство, ім’ям убитого в Харкові українця

Читать на русском

На знак підтримки України, міська рада німецького міста Лейпціг перейменувала одну зі своїх вулиць на честь Бориса Романченко

Читать на русском
Німці назвали вулицю, де знаходиться російське консульство, ім’ям убитого в Харкові українця
Покійний пережив Голокост, але російські бузувіри таки не дали йому померти від старості

На знак підтримки України, міська рада німецького міста Лейпціг перейменувала одну зі своїх вулиць на честь Бориса Романченко

Показово, що саме на цій вулиці розташовується консульство країни-терориста росії. Борис Романченко був одним із тих, хто пережив Голокост, та його життя перервали рашисти, обстрілюючи Харків.

На знак протесту

Рішення перейменувати вулицю свого міста було прийняте владою Лейпціга на знак протесту проти дій москви та як символ солідарності з українцями. Вулиця, на якій розташовується генеральне консульство росії в Лейпцигу раніше називалася Турмгутштрассе. Але тепер на всіх своїх офіційних документах, зазначаючи адресу своєї установи, російський консул писатиме ім’я жертви агресії путінського режиму країни, пише видання MDR.

Міська рада 9 листопада вирішила перейменувати її у «вулицю Бориса Романченка». Цей 96-річний українець, пережив Голокост, але таки вбитий у своєму рідному місті Харкові снарядом рашистів ще на початку повномасштабного вторгнення.

Російське консульство тепер розташовується на вулиці Романченка
Російське консульство у Лейпцігу тепер розташовується на вулиці Романченка

«Ми знаємо, що це перейменування не припинить війну. Але це важливий знак того, що ми засуджуємо російську агресивну війну проти суверенітету України найрішучішими словами», — пояснила позицію влади Беате Емс, голова міського комітету з петицій.

Рішення було ініціативою членів СДПН, партії канцлера Німеччини Олафа Шольца. 33 депутати проголосували «за», 17 — «проти», троє утрималося. Депутати, які не підтримали рішення, заявили, що вони були проти перейменування старої самобутньої назви міста, але не проти, щоб так назвали нову вулицю. 

Пережив Голод і Голокост, але не пережив навали росіян

Романченко Борис Тимофійович помер у березні 2022 року у віці 96 років унаслідок російського ракетного удару у своєму будинку в Харкові. В останні роки він не полишав квартиру, остерігаючись захворіти на COVID-19.

Романченко пережив Голодомор і нацистські концтабори, але росіяни не дали йому померти від старості
Романченко пережив Голодомор і нацистські концтабори, але росіяни не дали йому померти від старості

Борис Романченко народився на Сумщині, пережив Голодомор. 1942 року, у віці 16 років, був депортований до Дортмунда на примусові роботи. Після спроб втечі в 1943 році його ув’язнили до концтабору Бухенвальд. Загалом був ув’язненим у чотирьох різних концтаборах. Пізніше покійний працював над розкриттям нацистських злочинів і був віцепрезидентом Міжнародного комітету Бухенвальд-Дора, широковідомого в Німеччині. Після насильницької смерті у війні, Бундестаг вшанував його пам’ять хвилиною мовчання.

«Мене це приголомшило. Націонал-соціалістам не вдалося зламати цю велику людину, вбити її, але вдалося путінській системі з її незаконною загарбницькою війною проти України», — сказав почувши про смерть Романченка прем’єр-міністр Тюрінгії Бодо Рамелов.

Смерть в’язня концтаборів прокоментував і президент України Володимир Зеленський, який зазначив, що Романченко «був убитий російським снарядом, який вдарив по звичайній харківській багатоповерхівці».

Нагадуємо, у Празі перейменують вулицю перед посольством росії на Героїв України, а один із мостів — на честь українського військового. Париж надав статус «почесного громадянина» Києву, а в Раді Європи вперше в історії пролунав гімн України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.