Наймасштабніша за часи Незалежності ремонтна кампанія: в Міненерго розповіли, що відбувається у системі після підриву Каховської ГЕС

Читать на русском

Енергетична мережа зазнала серйозного удару, але система працює ефективно - ситуація в енергосистемі на 15 червня

Читать на русском
Енергетичні мережі, Каховська ГЕС
Каховська катастрофа не позбавила українців світла

Енергетична мережа зазнала серйозного удару, але система працює ефективно - ситуація в енергосистемі на 15 червня

Станом на четвер, 15 червня, атомна генерація виробила майже половину спожитої електроенергії. Система працює з резервом потужності. А на одній з АЕС вдалося запустити енергоблок на 20 днів раніше, ніж планували. Це дозволяє компенсувати енергію від гідрогенерації, яка після Каховської катастрофи виробляє менше енергії, ніж заплановано. Але є й проблеми: на Харківщині через обстріл пошкоджено розподільні мережі, без світла залишилися понад 9 тисяч людей.

Про це повідомляє Міністерство енергетики. 

"Учора на одній з АЕС України на 20 днів раніше визначеного терміну вийшов з ремонту енергоблок, який додав енергосистемі 1000 МВт потужності. Загалом за минулу добу атомна генерація виробила майже половину спожитої електроенергії, енергосистема працює з резервом потужності. Генерація повністю покриває потреби споживачів", - йдеться у повідомленні. 

У відомстві зазначають, що цими днями триває наймасштабніша за весь час Незалежності України ремонтна кампанія в енергетиці, яка відбувається в межах підготовки до нового опалювального сезону.

Наслідки підриву дамби Каховської ГЕС 

В Міненерго пояснюють, що гідрогенерація виробляє менше електроенергії, ніж планувалось. Дніпрогес-1 та Дніпрогес-2 працюють з обмеженнями. Тому фахівці Укргідроенерго спільно з експертами Міненерго шукають технічні рішення, які дозволять забезпечувати сталу роботу цих станцій в умовах зниженого рівня води. Інші станції Дніпровського каскаду працюють у плановому режимі.

"На півдні країни триває фіксація та ліквідація наслідків повені, яка виникла через підрив дамби. Енергетики працюють над відновленням електропостачання для споживачів. На Херсонщині заживили 2 населених пункти та понад 800 споживачів, які були відключені через підтоплення. На Миколаївщині заживили понад 600 споживачів, 2 населених пункти повністю, 2 – частково", - інформують у міністерстві. 

Загалом у Миколаївській області через підтоплення залишаються знеструмленими 1 населений пункт повністю та 7 – частково, в Херсонській області – 4 населених пункти. У місті Херсон без світла - понад 14 тис. споживачів.

Ситуація у прифронтових областях 

Зафіксовано пошкодження енергетичної інфраструктури через обстріли в Донецькій, Сумській областях. На Харківщині через обстріл пошкоджено розподільні мережі - без світла залишилися понад 9 тисяч споживачів.

Через попередні обстріли залишається без світла частина споживачів у Херсонській, Запорізькій, Чернігівській областях. Енергетики працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація. За добу вдалося повернути світло для майже 5 тисяч споживачів. Більшість із них – це абоненти в Сумській та Херсонській областях.

Повідомляється, що комерційний імпорт електроенергії за минулу добу склав 345 МВт/год. Експорт відсутній.

Як писав Інформатор, до кінця 2023 року тарифи на електроенергію для населення не будуть збільшуватися - принаймні так обіцяє міністр енергетики Герман Галущенко. 

Ми також розповідали, що деякі пенсіонери мають пільги й можуть не платити за комуналку:це стосується людей певних професій.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.