На Житомирщині рідним загиблого героя привезли тіло іншого бійця: всі деталі скандалу

Читать на русском

На Житомирщині ледь не поховали іншого бійця замість загиблого Романа Богодвида

Читать на русском
На Житомирщині рідним на поховання привезли тіло іншого бійця
Першим в труну заглянув брат загиблого

На Житомирщині ледь не поховали іншого бійця замість загиблого Романа Богодвида

В Житомирській області рідним на поховання привезли тіло іншого бійця замість загиблого героя Романа Богодвида. Коли рідні відкрили труну, то побачили, що у ній лежало тіло іншого захисника. Це трапилося у селі Дриглів.

Наразі сім'я Богодвид намагається довести, що у труні – не їхній син. Мати героя наголошує, що хоче знайти власного сина – живим або мертвим, повідомляє "Суспільне". 

Мама загиблого захисника Ольга Богодвид розповіла, що її син Роман отримав повістку 4 вересня, вже 6 вересня чоловіка відправили до Чернігова. Роман був стрільцем-санітаром у другому механізованому відділенні третього механізованого взводу сьомої механізованої роти третього механізованого батальйону. Як розповіли рідні, він вивозив поранених захисників з поля бою.

Відомо, що Роман пробув у Чернігові близько 2 тижнів. Після цього його батальйон відвезли на передову. Перед цим Роман зателефонував рідним і повідомив, що кілька днів не буде виходити на зв'язок. Згодом рідні Романа отримали сповіщення, що захисник загинув 28 жовтня 2023 року поблизу Богданівки у Бахмутському районі через влучання російської ракети.

5 листопада сім'я Богодвид мала поховати Романа. У село Дриглів привезли труну з захисником. Першим відкрив труну брат загиблого захисника. І коли він вийшов з будинку, то заявив – у труні лежить тіло іншого чоловіка. Тоді всі рідні були шоковані й пішли на упізнання. У Романа щетина була світлою, із сивиною, а у цього чоловіка – чорна. І нігті у сина Ольги були круглі. Сестра Романа Аліна згадала, що її брат мав шрам на обличчі, через те, що його у 14 років покусала собака. А у захисника, що лежав у труні, цього шраму не було.

Дружина Романа Лілія Мескович пригадує, що їй передали речі з передової, які нібито належали Роману. Там був компас, ланцюжок та обручка. Тоді жінка здивувалася, адже це були речі не її чоловіка.

"Я подивилася на них біля моргу і сказала, що це речі не мого чоловіка. Можливо, їх знайшли на полі бою й от із цією людиною, що в труні, привезли. Мені сказали, що ця обручка була на пальці мого чоловіка, але ми обручки ніколи не носили, хоча й були одружені. Тож, сумніву не було: у труні не мій чоловік. Я віддала ці речі у поліцію – мені чужого не потрібно", – розповіла Лілія.

Сестра Романа Аліна також шокована. Вона не знає, як хоронити людину, яку вони вперше бачать.

"Ось мій Роман, а у труні лежить не він". А вони доводять, що то Роман і все. Мама тут стоїть, плаче, горе в нас, а вони нервують, що ми не хочемо хоронити загиблого. А кого ми маємо хоронити? Як ми сьогодні маємо підійти й попрощатися? З ким, якщо ми навіть не знаємо цю людину?" говорить сестра загиблого захисника.

Згодом труну знову у морг завезли. Рідні Романа наголошують, що докладуть усіх зусиль, аби знайти героя. 

У Житомирському територіальному центрі комплектації та соціальної підтримки відреагували на трагедію. Комісар Олег Клок заявив, що труну із загиблим бійцем не відкривали й бачили лише свідоцтво про смерть.

"Сповіщення надійшло на нього, розумієте. Прізвище, ім'я, дата, рік народження – все збігається", – заявив комісар ТЦК.

Заступник начальника з морально-психологічного забезпечення Житомирського ТЦК Олександр Рець припустив, що міг спрацювати людський фактор.

"Усі процедури, які стосуються доставки тіл загиблих військовослужбовців та їх поховання, відбуваються згідно із нашими документами. Ми керуємося, в основному, інструкцією з організації поховання військовослужбовців. Там все чітко розписано: хто за що відповідає, хто що має зробити, в який час і як. У такому випадку треба розбиратися", - наголосив Рець.

Він також пояснив, що тепер рідні Романа мають написати заяву до поліції й за цим фактом відкриють кримінальне провадження про зникнення людини. У рамках розслідування будуть проводити експертизи ДНК, які й підтвердять слова сім'ї Богодвид.

 

У військових обіцяли брати ДНК

Ще у квітні повідомляли, що в Україні військові, які йдуть на службу до ЗСУ, та правоохоронці здаватимуть генетичний ДНК-матеріал. Це потрібно для ідентифікації загиблих та зниклих безвісти. Цей аналіз мав оцифровуватися та зберігатися в особистих справах військових. Для цього обіцяли створити єдину базу. 

Відомо, що перші мобільні ДНК-лабораторії були задіяні на Харківщині. Вони дають змогу скоротити тривалість процедури з ідентифікації загиблих на війні до кількох годин.

Також Інформатор писав, що з початку повномасштабної війни в Україні тисячі дорослих та дітей стали жертвами російської агресії. При цьому чимало людей залишається зниклими безвісти.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.